streda, 29 novembra, 2023
-1.7 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoZomrela zakladateľka Ligy proti rakovine Eva Siracká

Zomrela zakladateľka Ligy proti rakovine Eva Siracká
Z

Eva Siracká sa dožila veku 96 rokov. Ligu proti rakovine založila v roku 1990. Neziskovú organizáciu mnohí poznajú vďaka zbierke Deň narcisov.

Dnes ráno vo veku 96 rokov zomrela doktorka a zakladateľka a prezidentka Ligy proti rakovine Eva Siracká. Liga proti rakovine o tom informuje na Facebooku.

Siracká sa narodila v Uherskom Hradišti v roku 1926, na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave promovala v roku 1951. S onkológiou prišla do kontaktu počas povinnej praxe v Onkologickom ústave sv. Alžbety v Bratislave. Neskôr sa tam vrátila ako mladá lekárka a stala sa prvou ženou na Slovensku, ktorá sa venovala rádioterapii.

Ligu proti rakovine založila v roku 1990. Neziskovú organizáciu mnohí poznajú vďaka zbierke Deň narcisov. Z vyzbieraných peňazí Liga podporuje rozvoj diagnostiky, liečby, výskumu či vybavenie nemocníc a hospicov.

Organizuje bezplatné relaxačné pobyty pre pacientov, vedie Centrá pomoci s poskytovaním bezplatných služieb a financuje prevádzku Domov pre rodičov detí liečených na rakovinu v nemocnici.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
-1.7 ° C
-0.4 °
-1.7 °
74 %
2.6kmh
0 %
St
-2 °
Št
-1 °
Pi
2 °
So
1 °
Ne
-1 °

Najnovšie správy

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: