pondelok, 15 apríla, 2024
20.3 C
Kosice

Zdravie, krása, energia
Z

Hyperbarická komora je pre viacerých už známy pojem. My sme si na vysvetlenie pozvali Mgr. Katarínu Janokovú, majiteľku hyperbarickej komory OXYKA, ktorá v súčastnosti sídli ma Ul. Sama Chalúpku 20/F v Michalovciach, no už čoskoro sa presťahuje do centra mesta na Špitálsku ulicu, neďaleko od kaviarne Barista.

Pani Janoková, aká je teda definícia hyperbarickej komory?

Hyperbarická komora je zdravotnícke zariadenie, ktoré umožňuje pacientovi dýchať kyslík pod vyšším tlakom než je atmosférický tlak na povrchu Zeme. Tento proces, známy ako hyperbarická terapia, sa často využíva na liečbu rôznych zdravotných stavov, ako sú popáleniny, rany, otravy oxidom uhoľnatým, dekompresné ochorenie (ochorenie z nadmerného vystavenia sa zmene tlaku, napríklad pri potápaní), infekcie tkanív, osteomyelitída (infekcia kostí) a ďalšie. Samotná komora je hermeticky uzavretý priestor, ktorý sa môže naplniť čistým kyslíkom alebo vzduchom a je schopný udržiavať tlak vyšší než normálny atmosférický tlak. Tým sa zvyšuje rozpúšťanie kyslíka v krvi a tkanivách, čo môže zlepšiť hojenie a regeneráciu tkanív a tiež zmierniť zápalové procesy.

Čo to pre obyčajného človeka znamená? V čom mu to môže pomôcť?

Ja by som to rozdelila do takých troch oblastí. V prvom rade je to zdravie.

Inhalácia skoro 100% kyslíka posilňuje funkciu srdca, plúc a mozgu. Reálne sa posilňuje imunita organizmu, eliminuje sa únava, stres a migrény. Našimi zákazníkmi sú ľudia, ktorí majú nejaký zdravotný problém z srdcovo-cievnych ochorení, pacienti po prekonaní COVIDu, ale aj onkologický pacienti. Zároveň táto terapia výrazne pomáha autistickým deťom, pacientom s diagnózou Diabetes, ale aj ľuďom, ktorí sú po operáciách alebo v stave rekonvalescencie.
Druhou oblasťou je oblasť krásy. predovšetkým ženy, ktoré si potrpia na svoj vzhľad ocenia účinky tejto procedúry. Pri nej sa totiž omladzuje pokožka, zvyšuje sa produkcia kolagénu, zvyšuje prietok krvi a znižuje výskyt jemných vrások a stareckých škvŕn.


A nakoniec je to oblasť energie, keď sa procedúrou urýchľuje obnova a regenerácia organizmu napríklad po športovom výkone, znižujú sa zápaly a tlmí bolesť. Zároveň sa uvoľňuje svalová tuhosť.

Takže u Vás nájdeme od detí, cez športovcom až po starších ľudí.

Áno, presne tak. Máme mnoho detských pacientov, hlavne kvoli autistickým poruchám a sme veľmi radi, keď vidíme aké pokroky tieto deti robia. Športovci k nám chodia na individuálnej ale aj skupinovej báze, samozrejme, že nie naraz. Čoraz viac prichádzajú starší ľudia, ktorí si liečia svoje boliestky prichádzajúce vekom.

Ako sa dá ku Vám dostať?

Ideálne riešenie je telefonicky sa objednať na telefónnom čísle 0902 255 000. Tu sa snažím aj vysvetliť celý postup tejto terapie. A potom už len stačí prísť, zatiaľ na našu adresu Sama Chalúpku 20/F, ale od marca už na novú adresu na Špitálskej ulici.

Predchádzajúci článok
Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
21 ° C
22.5 °
20.3 °
53 %
1.5kmh
0 %
Po
21 °
Ut
13 °
St
11 °
Št
9 °
Pi
11 °

Najnovšie správy

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Národ sa nesmie vzdať

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: