štvrtok, 13 júna, 2024
13.8 C
Kosice
ÚvodRôzneVízia Smeru SSD spočíva v rozbudovaní Slovenska

Vízia Smeru SSD spočíva v rozbudovaní Slovenska
V

Blíži sa termín volieb. Podľa účasti na volebných zhromaždeniach má SMER v tomto regióne jednoznačnú prevahu. Čomu to prisudzujete?
Myslím si, že je to našou dlhodobou prácou. Smer – SSD je strana, ktorá sa síce vyvíja, ale drží stále rovnaký kurz. Zaujímajú nás problémy bežných ľudí. Nechodíme do regiónov
iba pred voľbami, neustále udržiavame kontakt s ľuďmi, aby sme vedeli, čo sú tie naj-väčšie problémy, ktoré je nutné riešiť. Uvedomujeme si zraniteľnosť dôchodcov, mladých rodín, a preto sa im snažíme pomáhať. Podľa prieskumov najlepší líder v čase krízy bol Robert Fico. Slovensko pod jeho premiérskou taktovkou zásadným spôsobom zlepšilo ekonomiku Slovenska, mali sme historicky najlepšie čísla zamestnanosti, či najväčšie priemerné platy v histórii samostatného Slovenska. V štáte nevládol chaos, ale jasné pravidlá. Ľudia nezabúdajú, pretože počas vlády SMERu, mali pocit bezpečnosti a istoty, a tak nám dôveru prejavili aj na našich mítingoch. Verím, že tak zodpovedne k tomu pristúpia aj vo voľbách a prídu nás podporiť.

Ste poslankyňou už niekoľko volebných období. Ako hodnotíte Vaše dlhoročné pôsobenie v parlamente?
Po dlhoročnom pôsobení v parlamente by som si nikdy nepomyslela, že raz príde čas, že budem musieť dokazovať a obhajovať, že normálne veci sú normálne. To, čo bolo platnou a nemeniteľnou skutočnosťou už pred niekoľko tisíc rokmi, čo zaručuje a vo svojej podstate zabezpečuje existenciu ľudského rodu od počiatku sveta, sa dnes snaží niekto spochybniť. Ako žena a matka som hrdá na to, že SMER presadil do ústavy to, že manželstvo je zväzok medzi mužom a ženou. Zvrátené témy, ako napríklad to, že človek môže disponovať viacerými pohlaviami a meniť si ich, kedykoľvek sa mu zachce, sa financujú dnes aj zo štátnych rozpočtov a podsúvajú sa ľuďom aj preto, aby sa prekryli vážne ekonomické problémy. Smer SD ako jediná z politických strán dokázala prekročiť tento rubikon a nebojí sa ľuďom odhaľovať pravdu, aj napriek tomu, že sa dnes na umlčanie opozície dokonca využíva trestné právo.

Čo Vás prekvapilo v kampani a v čom je táto iná?
Zažila som volebné kampane do parlamentu aj do samosprávy. Zdá sa mi, že viac a viac sa prejavuje nenávisť niektorých politikov, ktorých úlohou je asi rozoštvať ľudí medzi sebou. Verím, že vo voľbách budeme úspešní a po nich dokážeme navodiť normálnu atmosféru bez osočovania a kriminalizácie politických protivníkov.

Myslíte si, že strana Smer SSD má koaličný poteciál pre zostavenie vlády?
Áno, aj keď nezvykneme hodnotiť voľby pred ich uskutočnením. Robert Fico, ako skúsený líder pred voľbami robil také kroky, ktoré viedli k zostaveniu vlády niekedy aj s partnermi, o ktorých by sme to ani netušili (SMER-SNS-MOST HÍD). Verím tomu, že ak nám ľudia dajú silný mandát na zostavenie vlády, vznikne vláda, ktorá vydrží celé volebné obdobie. Verím našim voličom, že sa zmobilizujú a svojimi hlasmi potvrdia, že chcú zmenu na Slovensku k lepšiemu.

Čo viete garantovať obyvateľom Zemplína, pokiaľ sa Smer SSD dostane do vlády?
Sme strana s 25 ročnou históriou. Ľudia vedia, čo od nás môžu očakávať. Tak ako som už povedala, nerobíme závery pred voľbami. Ak však mám vysloviť svoje želanie, tak si prajem, aby sa dostalo oveľa viac právomoci do regiónov. Keď bol Smer SSD vo vláde, vláda uskutočňovala veľa výjazdových rokovaní, efektívne, podľa požiadaviek presmerovala finančné prostriedky mestám a obciam vo VÚC. V prípade, že sa SMER dostane do vlády, Slovensku môžeme garantovať stabilitu a istotu a samozrejme všetky veci, ktoré máme vo volebnom programe. Strana SMER má jasnú víziu v budovaní Slovenska, či už v cestnej alebo železničnej doprave, v rozvoji pôdohospodárstva v neposlednom rade sa musí veľa energie nasmerovať do školstva a zdravotníctva. Služby pre ľudí musia rovnako dostupne a kvalitné na území celého Slovenska, pretože všetci platíme rovnaké dane a ja ako východniarka, sa budem zasadzovať a vždy som sa snažila o to, aby sa východ Slovenska rovnako energicky rozvíjal ako iné časti Slovenska.

Politická reklama 39/5, Objednávateľ: SMER – sociálna demokracia, Súmračná 3263/25, Bratislava, IČO: 31801242, Dodávateľ: Excel Media Group, s.r.o. Okružná 34, Michalovce, IČO: 36202185

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
overcast clouds
14.3 ° C
15.3 °
14 °
77 %
6.7kmh
100 %
Št
14 °
Pi
21 °
So
23 °
Ne
22 °
Po
25 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: