štvrtok, 23 mája, 2024
16 C
Kosice
ÚvodRôzneNie každý, kto vie vyhodiť most do vzduchu,vie postaviť most nový, ba...

Nie každý, kto vie vyhodiť most do vzduchu,vie postaviť most nový, ba dokonca lepší
N

Čo Vás viedlo ako dlhoročného sudcu vstúpiť do politiky?
Narodil som sa v malej obci na severovýchode Slovenska. Som Slovák rusínskeho pôvodu. Celý svoj profesionálny život som slúžil štátu, rozhodoval v mene Slovenskej republiky na rôznych postoch, či už v oblasti trestného alebo civilného práva. Poznám preto problémy občanov viac, ako ktokoľvek iný, a predovšetkým nemám rád takých politikov, ktorí len sľubmi sa snažia upútať a však v skutočnosti sa ukáže, že nie sú schopní viesť štát. Totiž nie každý, kto vie vyhodiť most do vzduchu, vie postaviť most nový a ešte lepší. To bol dôvod, prečo som sa rozhodol vstúpiť do politiky, pretože som toho názoru, že by tam mali pôsobiť odborne spôsobilí ľudia.

Čo Vás viedlo k tomu, že ste ako predseda strany Slovenský PATRIOT a europoslanec na kandidátke SNS?
Strana Slovenský PATRIOT (SP) prijala výzvu predsedu SNS, pána Danka, na spájanie sa slovenských národných síl. Hoci strana SP nie je typickou národnou stranou, pretože patriotizmus je pokročilejšou formou vlastenectva, predsa sú to minimálne rozdiely vo videní sveta, ako aj v pomenovaní predovšetkým ekonomických problémov, ktoré občanov Slovenska trápia. Patriotom Slovenska je každý, kto má rád Slovensko, bez ohľadu na to, či je Slovák, Rusín, Maďar, Róm alebo Žid.

Aký je Váš názor ako europoslanca na fungovanie EÚ a postavenie Slovenska v nej?
Naši politickí oponenti predovšetkým z liberálneho politického spektra strašia občanov Slovenska, že v prípade, ak by po voľbách boli úspešné proslovenské strany, medzi ktoré zaraďujú aj stranu Slovenský PATRIOT, tak by sme sa pripojili k Rusku, odišli z Európy, pretože nie sme proeurópsky. Je to nezmysel a spôsob ich predvolebného boja. Slovensko je a bude proeurópske. Žijeme predsa v strede Európy. Tak akí by sme mali byť? Proindickí? Proafrickí? Či akí? Ak nie proeurópski.
Ako europoslanec zastávam dlhodobo názor, že z EÚ utekať nebudeme, ani sa vyháňať nedáme. Nie sme národ zbabelcov a musíme konať tak, aby nás EÚ rešpektovala ako suverénny národný štát v spoločenstve suverénnych národných štátov Európy. Federalizácia Európy nie, suverenita národných štátov v EÚ áno!


Za čo chcete bojovať v prípade zvolenia do NR SR?
Nemám rád pojem bojovať, skôr by som ho vymenil za pojem presadzovať a pracovať. Nabojoval som sa už dosť v prípade, keď som súdil bývalého prezidenta Kisku a doposiaľ bojujem za spravodlivé vyriešenie prípadu smrti generála Lučanského.
Chcem presadzovať myšlienky právneho štátu, vymožiteľnosť práva a predovšetkým nastoliť tému zmeny volebného systému z pomerného na väčšinový. Pretože je dôležité, aby už konečne o tom, kto bude vládnuť a zastupovať občanov, rozhodli občania sami a nie politici, ktorí im predhodia kandidátne listiny svojich ľudí a občan má jediné právo a to urobiť 4 krúžky a dosť.

Politická reklama 39/2. Objednávateľ: Slovenská národná strana, Šafárikovo nám. 3, 814 99 Bratislava IČO: 00 677 639 Dodávateľ: Excel Media Group, s.r.o., Okružná 34, Michalovce, IČO: 36202185

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
15.8 ° C
16.3 °
14.2 °
88 %
1.5kmh
0 %
Št
16 °
Pi
22 °
So
21 °
Ne
23 °
Po
23 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: