streda, 24 júla, 2024
21.9 C
Kosice
ÚvodRôzneStabilizácia cien energií je najdôležitejšou úlohou po voľbách

Stabilizácia cien energií je najdôležitejšou úlohou po voľbách
S

Prečo sa energetický ombudsman (Vy) rozhodol kandidovať do parlamentu?
V médiách počujeme len obviňovanie súčasných politikov kto čo urobil, neurobil pre ľudí. Nepočujeme však zásadné riešenia, ktoré sa dotýkajú bežných ľudí ako je napr. vysoké ceny potravín, inflácia a predovšetkým dostupná cena energie. Problematikou energie sa zaoberám dlhodobo. Sledujem všetky legislatívne návrhy zákonov, ktoré sa týkajú energetiky a majú dopad na občanov a na podnikanie malých a stredných podnikov. Pripomienkujem energetickú legislatívu, aj v otázkach energetickej chudoby a ich možnosti riešenia. Prijaté energetické zákony v parlamente najmä v roku 2022 majú negatívny dopad na život obyvateľov a to ma irituje, preto som sa rozhodla kandidovať, aby sa to už v budúcnosti neopakovalo.

Je energetický ombudsman dotovaný štátom, alebo zo zahraničia a aké problémy rieši?
Energetický ombudsman ako občianske združenie nie je dotované ani štátom, ani žiadnou organizáciou zo zahraničia, sme nezávislým občianskym združením. Poskytujem energetické poradenstvo za účelom znižovania energetických nákladov s vhodným riešením pre občanov a pre malých a stredných podnikateľov, prípadne hľadáme mimosúdne riešenia sporov. Občania sa na nás obracajú zo všetkých častí Slovenska, či už je to z Košíc, Prešova, Michaloviec alebo z Humenného.

Prečo kandidujete na kandidátke SNS do parlamentu?
SNS sa rozhodla spojiť národné strany. Jednou z týchto strán je aj strana SLOVENSKÝ
PATRIOT pod vedením pána JUDr. Radačovského, ktorý ma oslovil, kvôli mojim odborným vedomostiam a skúsenostiam v oblasti energetiky a legislatívy. Rozhodol sa, že chce mať na kandidátke odborníkov z jednotlivých oblastí národného hospodárstva, jeho ponuku som prijala ako zástupca košického kraja, lebo som Košičanka.

Čo považujete za potrebné urobiť okamžite po voľbách, ak si Vás občania vyberú do parlamentu?
Za posledné tri roky poslanci v parlamente prijali celý rad energetických zákonov, ktoré spôsobili vysoký nárast cien energií, čím sa zvýšil zisk energetických spoločnosti a prestala fungovať silná regulácia cien energie zo strany štátu. Mať dostupné ceny energie pre všetkých obyvateľov a podnikateľov je povinnosťou každého štátu a musí mať prednosť pred záujmami energetických spoločností. Je nevyhnutné po voľbách upraviť energetickú legislatívu tak, aby bola v prospech všetkých odberateľov, aby sa zaviedla opätovne regulácia štátu v tejto hospodárskej oblasti a prehodnotiť činnosť Úradu pre reguláciu v sieťových odvetviach. Vyriešiť, resp. zmierniť vzniknutú energetickú chudobu obyvateľov efektívnym zavedením dotácii. Ďalej je potrebné poskytnúť pomoc aj slovenským malým a stredným podnikom. Je nevyhnutné po voľbách naštartovať systém poskytovania jednoduchých finančných dotácií, ktorými by si tieto podnikateľské subjekty vo svojich firmách taktiež znížili energetické náklady a zvýšili energetickú efektívnosť.

Politická reklama 39/3. Objednávateľ: Slovenská národná strana, Šafárikovo nám. 3, 814 99 Bratislava IČO: 00 677 639 Dodávateľ: Excel Media Group, s.r.o., Okružná 34, Michalovce, IČO: 36202185

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
21.9 ° C
22.3 °
21.3 °
68 %
6.2kmh
0 %
St
21 °
Št
24 °
Pi
27 °
So
30 °
Ne
34 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: