pondelok, 15 apríla, 2024
20.3 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoAbovské správyPolícia vyvracia ďalší HOAX o podozrivom vozidle

Polícia vyvracia ďalší HOAX o podozrivom vozidle
P

Na základe medializovaných správ, ako aj informácií zverejnených na sociálnych sieťach, podľa ktorých sa po meste Košice, Košiciach-okolí a najnovšie aj v Michalovciach pohybuje podozrivé motorové vozidlo, v ktorom by sa mal nachádzať muž a pýtať sa detí, kde sa nachádza pošta, prípadne obchod, zdravotnícke zariadenie a následne aj to, či si k nemu nesadne do auta a neukáže mu ich, polícia informuje, že v danej veci prijala oznámenie na linku 158, ktoré preverila, no oznam potvrdený nebol.

Polícia doposiaľ žiadne oficiálne oznámenie neprijala, preto nie je dôvod na paniku šíriacu sa medzi rodičmi detí. Skôr naopak, preventívne sa so svojimi najmenšími porozprávajte, vysvetlite im, aby nesadali k cudzím ľuďom do auta ani sa nelakomili na cukríky.

Šírenie HOAXU môže byť považované za trestný čin šírenia poplašnej správy.

Napriek tomu:

Polícia vyzýva rodičov, ale aj učiteľov, aby sa porozprávali s deťmi a upozornili ich na to, aby nekomunikovali s neznámymi osobami, nesadali k nim do auta a všímali si svoje okolie.

Zároveň zdôrazňujú, že v prípade ak ste svedkami akejkoľvek podozrivej udalosti, bezodkladne kontaktujte políciu na bezplatnom čísle 158. V tom prípade nahláste čo najviac konkrétnych informácií a identifikačných znakov (popis osoby, typ, farba vozidla, evidenčné číslo vozidla.)

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
21 ° C
22.5 °
20.3 °
53 %
1.5kmh
0 %
Po
21 °
Ut
13 °
St
11 °
Št
9 °
Pi
11 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: