štvrtok, 23 mája, 2024
16 C
Kosice
ÚvodRôznePápež prijal delegáciu Konferencie biskupov Slovenska

Pápež prijal delegáciu Konferencie biskupov Slovenska
P

Pápež František prijal v sobotu v Apoštolskom paláci vo Vatikáne na osobnej audiencii delegáciu Konferencie biskupov Slovenska.

V Apoštolskom paláci prijal predsedu KBS, košického arcibiskupa metropolitu Mons. Bernarda Bobera a podpredsedu KBS, nitrianskeho biskupa Mons. Viliama Judáka so sprievodom.

Stretnutie sa konalo v Sále bibliotéky, kde pápež František zvyčajne prijíma hlavy štátov. Slová Svätého Otca Františka tlmočil na osobnej audiencii kňaz Košickej arcidiecézy Jozef Barlaš. 

Pred audienciou delegácia slávila svätú omšu nad hrobom sv. Petra vo vatikánskej bazilike sv. Petra a pomodlili sa aj pri hrobe zosnulého emeritného pápeža Benedikta XVI., informoval redaktor Rádia LUMEN Ľudovít Malík. 

Vo Večnom meste je slovenská delegácia od štvrtku. V piatok navštívila Dikastérium pre biskupov, kde ich prijal prefekt Marc Ouellet. Pokračovali stretnutím s vatikánskym štátnym sekretárom, kardinálom Pietrom Parolinom. Hovorili o kňazoch, pastorácii i pomoci utečencov. Štátneho sekretára biskupi pozvali na návštevu Slovenska.

Zastavili sa aj na pôde na Slovenského veľvyslanectva pri Svätej stolici a zvrchovaného Maltézského rádu, kde ich prijal veľvyslanec Marek Lisánsky. Prvý deň návštevy ukončili na inaugurácii pamätnej tabule na hrobe sv. Cyrila v Bazilike sv. Klementa a stretnutím s kňazmi pôvodom zo Slovenska, ktorý pôsobia v Rímskej kúrii.

Po dnešnej audiencii navštívi delegácia KBS Dikastérium pre komunikáciu, kde prijme prefekt Paolo Ruffini a večer navštívia Slovákov ubytovaných v dome prijatie, ktorý spravuje Komunita sv. Egídia.

V nedeľu prídú medzi krajanov v Pápežskom slovenskom kolégiu svätého Cyrila a Metoda, ktoré tento rok oslavuje 60. výročie od svojho požehnania. Na Slovensko sa vráti v pondelok. 


Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
15.8 ° C
16.3 °
14.2 °
88 %
1.5kmh
0 %
Št
16 °
Pi
22 °
So
21 °
Ne
23 °
Po
23 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: