25.8 C
ÚvodSpravodajstvoPodvihorlatské správyZbúrali hradby jesenného premožiteľa

Zbúrali hradby jesenného premožiteľa
<

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v stretnutí trinásteho kola MOL ligy na pôde Házená Kynžvart 31:22 a súperovi tak vrátili prehru z druhého kola jesennej časti. Strelecky najviac vynikli Anastassija Krivokapičová a Alena Dvorščáková, ktoré zhodne strelili po šesť gólov.

Michalovčanky, ktoré sa po tejto výhre vrátili na piate miesto v tabuľke, budú najbližšie v hre budúcu sobotu 28. januára, kedy o 17.30 hod, privítajú posledný celok v tabuľke HC Tatran Stupava.

V zápase, v ktorom proti sebe nastúpili osemfinalisti EHF Európskeho pohára, sa viac darilo Michalovčankám. Tie síce v prvej polovici prvého dejstva prehrávali 4:6, šnúrou šiestich gólov ale prebrali opraty duelu do svojich rúk. Kynžvart síce vzdoroval až do 42. minúty, kedy bolo 16:16, druhá polovica druhého polčasu však vyšla lepšie hostkám, ktoré už naplno prebrali zápas do svojich rúk. Nakoniec zvíťazili 31:22 a v novom roku sú stále neporazeným tímom.

Házená Kynžvart – MŠK Iuventa Michalovce 22:31 (11:12)
Pok. hody:
3/1 – 4/4. Vylúčené: 3 – 5, ČK Dvorščáková (za tri vylúčenia). Rozhodovali: Kichner a Vacula (obaja Česká republika). Divákov:
HÁZENÁ: Srpová, S. Novotná – K. Königová 2, Tesařová, Dvořáková 3/1, Vávrová 4, T. Michalcová, Patrnčiáková 4, Bezrukovová 1, Dresslerová 5, Božovićová 2, Kapusniaková 1, Hejkalová.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Dvorščáková 6/1, Polievková 1, Štefaníková 4, Dmytrenková, Popovcová 3, Soskydová, Kohučová 4, Borysevyčová, Wollingerová 2, Kompaniecová 4/3, Klučková 1, Krivokapićová 6.