piatok, 24 mája, 2024
22.2 C
Kosice
ÚvodCestovanieMexiko sprísňuje zákaz fajčenia na verejnosti. Cigarety nesmú vystavovať ani v obchodoch

Mexiko sprísňuje zákaz fajčenia na verejnosti. Cigarety nesmú vystavovať ani v obchodoch
M

Krok mexickej vlády zahŕňa nielen úplný zákaz fajčenia na verejných miestach, ale aj zákaz tabakovej reklamy a vystavovania cigariet v obchodoch.

V Mexiku od nedele platí legislatíva, ktorá má obmedziť fajčenie cigariet. Krok, ktorý po prvýkrát schválili v roku 2021, zahŕňa nielen úplný zákaz fajčenia na verejných miestach, ale aj zákaz tabakovej reklamy. Cigarety nesmú ani vystavovať v obchodoch. Ľudia budú môcť fajčiť iba vo svojich domoch alebo v iných súkromných rezidenciách. Do platnosti vstúpil jeden z najprísnejších protitabakových zákonov na svete.

Pôvodný mexický zákon z roku 2008 vytvoril nefajčiarske priestory v baroch, reštauráciách a na pracoviskách. Teraz ho rozšírili na úplný zákaz všetkých verejných priestorov. To zahŕňa napríklad parky, pláže, hotely, kancelárie a reštaurácie. Zároveň vstupuje do platnosti zákaz reklamy, propagácie a sponzoringu tabakových výrobkov. 

K vytvoreniu nefajčiarskych priestorov sa pripojilo aj niekoľko ďalších latinskoamerických zemí. Panamerická zdravotnícka organizácia tento krok uvítala aj vzhľadom na to, že v Amerike je tabak každoročne zodpovedný za takmer milión úmrtí.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
20.4 ° C
22 °
19.3 °
58 %
5.1kmh
0 %
Pi
19 °
So
24 °
Ne
23 °
Po
24 °
Ut
22 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: