streda, 29 novembra, 2023
-1.7 C
Kosice
ÚvodCestovanieMexiko sprísňuje zákaz fajčenia na verejnosti. Cigarety nesmú vystavovať ani v obchodoch

Mexiko sprísňuje zákaz fajčenia na verejnosti. Cigarety nesmú vystavovať ani v obchodoch
M

Krok mexickej vlády zahŕňa nielen úplný zákaz fajčenia na verejných miestach, ale aj zákaz tabakovej reklamy a vystavovania cigariet v obchodoch.

V Mexiku od nedele platí legislatíva, ktorá má obmedziť fajčenie cigariet. Krok, ktorý po prvýkrát schválili v roku 2021, zahŕňa nielen úplný zákaz fajčenia na verejných miestach, ale aj zákaz tabakovej reklamy. Cigarety nesmú ani vystavovať v obchodoch. Ľudia budú môcť fajčiť iba vo svojich domoch alebo v iných súkromných rezidenciách. Do platnosti vstúpil jeden z najprísnejších protitabakových zákonov na svete.

Pôvodný mexický zákon z roku 2008 vytvoril nefajčiarske priestory v baroch, reštauráciách a na pracoviskách. Teraz ho rozšírili na úplný zákaz všetkých verejných priestorov. To zahŕňa napríklad parky, pláže, hotely, kancelárie a reštaurácie. Zároveň vstupuje do platnosti zákaz reklamy, propagácie a sponzoringu tabakových výrobkov. 

K vytvoreniu nefajčiarskych priestorov sa pripojilo aj niekoľko ďalších latinskoamerických zemí. Panamerická zdravotnícka organizácia tento krok uvítala aj vzhľadom na to, že v Amerike je tabak každoročne zodpovedný za takmer milión úmrtí.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
-1.7 ° C
-0.4 °
-1.7 °
74 %
2.6kmh
0 %
St
-2 °
Št
-1 °
Pi
2 °
So
1 °
Ne
-1 °

Najnovšie správy

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: