streda, 6 decembra, 2023
-1.7 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoKomisár pre deti Jozef Mikloško inicioval rokovanie s cieľom riešenia situácie rodín...

Komisár pre deti Jozef Mikloško inicioval rokovanie s cieľom riešenia situácie rodín v lokalite Angy Mlyn
K

Po zrútení schodiska žijú rodiny v priestoroch jedálne miestnej školy. Stretnutie sa zúčastnili zástupcovia mesta Michalovce, na čele s primátorom, zástupcovia Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny a komisár pre deti Jozef Mikloško so svojim tímom.

Zástupcovia mesta deklarovali záujem hľadať možnosti ako zabezpečiť dlhodobé bývanie pre poškodených. V súčasnosti čakajú na vypracovanie statických posudkov k ostatným nájomným bytovým domom v lokalite, na základe ktorých budú vedieť jasnejšie definovať, čo bude ich cieľom v bývaní pre MRK. Za nevyhnutné však mesto považuje riešiť komplikovanú situáciu v školskej jedálni, kde aktuálne zabezpečujú núdzové ubytovanie pre poškodených, keďže takýto stav je neudržateľný. V tomto mesto očakáva aktívnu podporu aj priamo od štátu.

Výsledkom je, že komisár pre deti bude iniciovať rokovania s predstaviteľmi štátnej správy, aby mestu pomohli a na stretnutiach bude prítomný aj splnomocnenec Ján Hero. Primátor mesta zároveň uviedol, že sa pokúsia zabezpečiť čo najskôr možnosť bývania poškodeným, ktorí to v súčasnosti najviac potrebujú.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
overcast clouds
-1.7 ° C
-1.5 °
-1.7 °
86 %
4.1kmh
100 %
St
3 °
Št
2 °
Pi
-0 °
So
2 °
Ne
1 °

Najnovšie správy

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: