piatok, 24 mája, 2024
18.8 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoKomisár pre deti Jozef Mikloško inicioval rokovanie s cieľom riešenia situácie rodín...

Komisár pre deti Jozef Mikloško inicioval rokovanie s cieľom riešenia situácie rodín v lokalite Angy Mlyn
K

Po zrútení schodiska žijú rodiny v priestoroch jedálne miestnej školy. Stretnutie sa zúčastnili zástupcovia mesta Michalovce, na čele s primátorom, zástupcovia Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny a komisár pre deti Jozef Mikloško so svojim tímom.

Zástupcovia mesta deklarovali záujem hľadať možnosti ako zabezpečiť dlhodobé bývanie pre poškodených. V súčasnosti čakajú na vypracovanie statických posudkov k ostatným nájomným bytovým domom v lokalite, na základe ktorých budú vedieť jasnejšie definovať, čo bude ich cieľom v bývaní pre MRK. Za nevyhnutné však mesto považuje riešiť komplikovanú situáciu v školskej jedálni, kde aktuálne zabezpečujú núdzové ubytovanie pre poškodených, keďže takýto stav je neudržateľný. V tomto mesto očakáva aktívnu podporu aj priamo od štátu.

Výsledkom je, že komisár pre deti bude iniciovať rokovania s predstaviteľmi štátnej správy, aby mestu pomohli a na stretnutiach bude prítomný aj splnomocnenec Ján Hero. Primátor mesta zároveň uviedol, že sa pokúsia zabezpečiť čo najskôr možnosť bývania poškodeným, ktorí to v súčasnosti najviac potrebujú.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
20.4 ° C
22 °
19.3 °
58 %
5.1kmh
0 %
Pi
19 °
So
24 °
Ne
23 °
Po
24 °
Ut
22 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: