piatok, 24 mája, 2024
18.8 C
Kosice
ÚvodCestovanieČo si vziať so sebou na výlet?

Čo si vziať so sebou na výlet?
Č

Prvá a najdôležitejšia vec, ktorú si so sebou na cestu zoberte, sú doklady a peniaze. Toto je najdôležitejšia vec na ceste, držte ich blízko svojho srdca. Je lepšie mať malú kabelku alebo ruksak, ktorý budete nosiť stále so sebou a pri lietaní brať do príručnej batožiny.

Čo priniesť

Pasy a ich kópie. Vo všeobecnosti si uchovávajte kópie všetkých dokumentov vo svojom telefóne, flash disku, cloudovom úložisku / virtuálnom disku alebo e-maile, ale je lepšie hrať na istotu a vybrať si niekoľko možností naraz. Tieto kópie môžu byť potrebné v prípade straty originálov.

Výtlačky a elektronické možnosti rezervácie hotelov / apartmánov, pozvánky od vzdelávacej inštitúcie a potvrdenie o ubytovaní (ak sa chystáte študovať).

Výtlačky a elektronické verzie leteniek.

Tlačené a elektronické možnosti zdravotného poistenia. Nezabudnite si očkovací preukaz, ak je vstup do krajiny povinný (napr. do viacerých afrických krajín nebude vstup povolený bez originálneho potvrdenia o očkovaní proti žltej zimnici).

Maloletí študenti, ktorí cestujú bez sprievodu rodičov, musia mať notársky overený súhlas s vycestovaním podpísaný oboma rodičmi. V prípade Spojeného kráľovstva budete potrebovať aj súhlasný list.

Bankové karty (je lepšie mať niekoľko kariet a účtov rôznych bánk). Life hack: majte peniaze na účtoch, nie na kartách, a prevádzajte peniaze cez internet banking bezprostredne pred výberom. V tomto prípade, ak je karta odcudzená, bude prázdna, pretože všetky peniaze budú uložené na účte.

Nejaká hotovosť. Hotovosť by mala byť vždy po ruke a je v mene krajiny, v ktorej sa nachádzate. Napríklad počas našej cesty do Maroka sme si zabudli dvakrát vopred zameniť eurá, ktoré sme mali, na miestne dirhamy. Kvôli tomu sme museli uskutočniť výmenu meny – raz cez políciu, druhý krát s obyvateľmi dediny, v ktorej sme mali prenocovať.

Malý slovník a frázová knižka nezaškodí.

Stiahnite si offline mapové aplikácie, ako napríklad OSMAnd alebo Maps.Me, do svojho mobilného telefónu alebo tabletu.

Nezabudnite si so sebou priniesť externú batériu (powerbanku) a adaptér do elektrickej zásuvky.

Medzinárodný vodičský preukaz a práva (splnomocnenie), ako aj doklady k autu, „zelenú kartu“, osvedčenie o evidencii a kontrolný lístok a pod.

Foto: independent.ie
Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
20.4 ° C
22 °
19.3 °
58 %
5.1kmh
0 %
Pi
19 °
So
24 °
Ne
23 °
Po
24 °
Ut
22 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: