piatok, 24 mája, 2024
18.8 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoInvestície do vojenskej infraštruktúry v Michalovciach

Investície do vojenskej infraštruktúry v Michalovciach
I

Minister obrany Jaroslav Naď navštívil príslušníkov 21. samohybného delostreleckého oddielu a 22. mechanizovaného práporu Ozbrojené sily SR v Michalovciach.

Už v uplynulom roku investovali do údržby tunajšej zanedbanej vojenskej infraštruktúry viac ako 425 000 eur, pričom v roku 2023 vyčlenili na tieto účely 1 719 565 eur.

,,Osobná návšteva vojenských útvarov po celom Slovensku je pre mňa jednou z priorít. Som rád, že krok po kroku vidím dokončené alebo prebiehajúce rekonštrukčné práce, ktoré majú zabezpečiť vojakom dôstojné podmienky pre ich službu vlasti. Zároveň si plníme povinnosť starostlivosti o majetok štátu, ktorý naozaj roky chátral.

Odhodlanie k zásadnej zmene kvality podmienok pre vojakov ilustruje aj viac ako 4-násobné medziročné navýšenie plánovaných investícií do údržby. V roku 2022 smerovali investície napríklad na náter striech, výmenu okien, dverí, opravu fasád, omietok, obkladov a dlažieb, taktiež sociálnych zariadení, elektroinštalácie, vzduchotechniky, montáž klimatizačných jednotiek či výmenu ohrievača vody,“ uviedol minister na svojom Facebooku.

V tomto roku sa bude v týchto prácach pokračovať, avšak pribudnú ďalšie opravy, a to vrátane prístreškov, garáží, cestných a prístupových komunikácií, manipulačnej a stáčacej plochy, vonkajšieho ihriska, oplotenia či výdajne PHM.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
20.4 ° C
22 °
19.3 °
58 %
5.1kmh
0 %
Pi
19 °
So
24 °
Ne
23 °
Po
24 °
Ut
22 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: