25.8 C
ÚvodRôzneJeden bod znamená krok od druhej priečky

Jeden bod znamená krok od druhej priečky
<

Hokejisti HC 19 Humenné síce prehrali v predposlednom 43.kole TIPOS SHL na ľade Modré krídla Slovana 3:4 po samostatných nájazdoch, no bodovali vo štvrtom zápase v rade a výrazne si priblížili druhú priečku po základnej časti.

O góly v siete „mladých slovanistov“ sa postarali Samuel Zahradník, Andrej Legalin a Martin Krajňák. Humenčanom jedno kolo pred koncom patrí druhé miesto v tabuľke, s trojbodovým náskokom pred treťou Dubnicou. Na istotu druhého miesta musia v poslednom kole v domácom zápase so Žiarom nad Hronom (piatok i 18.00 hod.) získať aspoň bod, alebo čakať, ako skončí zápas Dubnice v Považskej Bystrici. V prípade rovnosti bodov rozhodujú vzájomné zápasy a tie majú lepšie hráči Dubnice.

V súboji predposledného kola išlo obom o celkové umiestnenie. Zatiaľ, čo Humenčania, ktorí opäť pricestovali len s pätnástimi korčuliarmi, bojovali o definitívu druhého miesta, „belasí“ chceli preniknúť do prvej šestky a zaistiť si tak play-off. V prvej tretine diváci góly nevideli. Tých sa dočkali v druhej časti, kedy skóre otvoril v 25. minúte Lopuchovský. Na jeho presný zásah mohol odpovedať Jakub Ragan. Humenčania síce následne nevyužili presilovku po faule Žabku, po jeho návrate ale Zahradník vyrovnal na 1:1. V tretej časti domáci za 160 sekúnd strhli dvoma gólmi vedenie na svoju stranu. Najskôr v presilovke skóroval Fetkovič a potom ho napodobnil aj Lukáš Lipianský. Humenčania vrhli všetky sily do útoku. V závere získali 102 sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ktorú využil na zníženie Legalin. Hostia pokračovali v presilovke o jedného hráča a v nej vyrovnal Martin Krajňák. V predĺžení nevyužili svoje šance Fereta s Raganom, rozhodnúť tak museli nájazdy. V nich boli úspešní dvaja Slovanisti, z humenskej strany iba Legalin a duel tak skončil víťazstvom domáceho tímu.

Modré krídla Slovan – HC 19 Humenné 4:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 2:2- 0:0)
25. Lopuchovský, 49. Fetkovič (Lipiansky, Dej) pres/1, 51. Lipiansky (Fetkovič, Dej), rozh. náj. Žabka – 31. Zahradník (Safaraleev, Trandin), 59. Legalin (Kudin, Zahradník) pres/2, 60. Krajňák (Novický, Safaralejev).
Vylúčení: 5:2. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valachovič, Adamec – Šefčík, Drblík. Divákov: 166.
MODRÉ KRÍDLA: Gadzhiev – Žabka, Fereta, Marcinko, Bohunický, Myšiak, Demo, Krakovský – Fetkovič, Lipiansky, Jasenec – Petriska, Dej, Bezák – Klučiar, Petráš, Ožvald – Lopuchovský, Polák, Trubač.
HC 19: Durný – Pulščák, Jacko, Novický, Novota, Kudin, Zekucia – Legalin, Trandin, Zahradník – Horvát, Krajňák, Borov – Ragan, Farkaš, Safaraleev – Lačný.