pondelok, 15 apríla, 2024
20.3 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoPodvihorlatské správySpokojní budú, keď budú zdraví a v druhej lige aj v ďalšej sezóne

Spokojní budú, keď budú zdraví a v druhej lige aj v ďalšej sezóne
<

Hovorí sa, že druhá sezóna je pre nováčika najťažšou. Na vlastnej koži sa o tom presviedčajú futbalisti FK Humenné. Vlaňajšia šťuka druhej ligy sa tentoraz potáca na dne tabuľky a  od pomyselnej hranice zaručujúcej vypadnutie ju delia iba dva body. V jarnej časti tak na ňu čaká tuhý boj o záchranu. Počas zimy prišlo v realizačnom tíme, ako aj v kádri k nutným zmenám. Zmenil sa tréner, odišlo sedem hráčov, prišla až osmička. O zmenách v klube, či jeho ambíciách v jarnej časti sme sa krátko pred jej začiatkom porozprávali s manažérom tímu Vladimírom Vasilenkom.

Ako ste videli jesennú časť a čo je podľa vás dôsledkom toho, že ste zimovali až na štrnástom mieste?

Vo viacerých zápasoch sa od nás odvrátilo šťastie, ktoré sme možno mali v sezóne predtým. Vtedy sme vyhrali niekedy možno aj o takpovediac pol gólu, teraz sa nám to nedarilo. Mali sme smolu, keď sme niektoré zápasy mohli dotiahnúť do bodového zisku, no prehrali sme. Viaceré okolnosti boli proti nám a preto sme skončili až na štrnástom mieste. Ďalším dôvodom boli zranenia. Vypadla nám prakticky celá kostra z vlaňajšej sezóny. Zranili sa stopéri Luberda s Bednárom, vypadol Maťaš, dlhočizný trest dostal útočník Hamuľak. Skrátka, veľa okolností hralo proti nám a preto sme tam, kde sme.

Strelili ste len dvanásť gólov, čo je najmenej zo všetkých tímov druhej ligy. Chýbal vám potrestaný Michal Hamuľák?

Práve na Miša sme sa spoliehali, že nás gólovo potiahne, tak ako tomu bolo v sezóne predtým. Čakali sme aj, že sa niekto chytí popri ňom, nakoniec to ale vyvrbilo tak, že sme nemali Hamuľaka kvôli trestu a ani sa nikto gólovo nechytil. Dali sme len dvanásť gólov, čo je strašne málo. Všetci v klube veríme že sa to na jar zlepší.

Na čo momentálne podľa vás mužstvo má?

Všetci v klube veríme, že má na to, aby sa zachránilo v druhej lige. Cez zimu prešiel káder viacerými zmenami. Skladal si ho tréner Kukulský, ktorý prišiel v zime a doplnil ho podľa neho vhodnými typmi hráčov. Prišli predovšetkým rýchlostné typy a práve na tom chce tréner stavať svoju hru. Môj názor je taký, že toto mužstvo určite má na záchranu v druhej lige. Nedovolím si ale tipnúť, na akom mieste skončí po jari. Určite je to ale umiestenie také, aké nám zaručí druhú ligu aj v nasledujúcej sezóne.  

V zime došlo k zmenách na poste trénera i v kádri. Poďme k trénerovi. Prečo padla vaša voľba na Jozefa Kukulského?

Tréner má za sebou celkom solídne výsledky v Bardejove a podľa nášho názoru jeho osobnosť by mala zapadnúť ku kolektívu. Uvidíme, čo nám prinesie ligová časť. V príprave sme vyhrali šesť zo siedmych zápasov, no až liga ukáže, ako sme na to pripravení a na čo máme. Príprava je príprava, v lige nás ale čakajú ťažší súperi.

Počas prestávky nastal prievan v kádri. Prišla až osmička hráčov. Od koho si sľubujete najviac?

Pôvodne sme až taký zásah do kádra nechceli robiť, no prišli zranenie Bednára a ukončenie kariéry Luberdu. Museli sme teda riešiť stopérsky post, na ktorý prišli Armén Abov Avetisyan a Holanďan Justen Kranthov. Ide o dobrých hráčov, ale aj mladých, takže uvidíme, ako nám pomôžu. Silu by mala mať hlavne záloha, kde prišli skúsenosti Brazílčana Mateusa a vrátil sa Štefan Harvila. Veľa si sľubujeme aj od posilnenia kridelných priestorov. Ako ale hovorím, príprava je príprava, našu silu ukáže až samotná liga.

S akými ambíciami ste vstúpili do jarnej časti?

„Našou jedinou ambíciou a cieľom v jari bude záchrana.“

Doplňte vetu. Spokojný po jarnej časti budem, keď…

Keď budeme zdraví a budeme v druhej lige aj v nasledujúcej sezóne.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
21 ° C
22.5 °
20.3 °
53 %
1.5kmh
0 %
Po
21 °
Ut
13 °
St
11 °
Št
9 °
Pi
11 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: