Kosice
ÚvodŠportIuventa prevalcovala Jaroslaw a je blízko k semifinále

Iuventa prevalcovala Jaroslaw a je blízko k semifinále
<

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvládli výborne prvý duel štvrťfinále EHF Európskeho pohára. V Chemkostav aréne zdolali poľský Eurobud JKS Jaroslaw 37:25 a sú tak blízko k postupu do semifinále. Strelecky vynikla hlavne osemgólová Martina Popovcová. Odvetný duel je na programe budúcu sobotu v Poľsku, v stredu ešte Michalovčanky čaká domáci ligový duel proti Olomoucu (18.00 hod.).

Skóre prvého štvrťfinálového duelu síce otvorila hosťujúca Bancillon, bol to ale jediný stav kedy Jaroslaw viedol. V Chemkostav aréne ho totiž Michalovčanky doslova a do písmena prevalcovali. V dvanástej minúte vyhrávali 7:4 a lavička poľského tímu si zobrala oddychový čas. Ten musela brať aj o šesť minút neskôr, keď Eurobud JKS prehrával už 5:12. Zemplínčanky aj naďalej naťahovali svoje vedenia v polčase vyhrávali o jedenásť gólov 20:9. Poľky síce v úvode druhého polčasu skórovali trikrát v rade, boli to ale Michalovčanky, ktoré naďalej diktovali tempo hry. Ich náskok sa nezužoval, ba naopak, v polovici polčasu vyhrávali už o štrnásť gólov (27:13). Zápas nakoniec vyhrali 37:25 a sú tak jednou nohou v semifinále.

MŠK Iuventa Michalovce – Eurobud JKS Jaroslaw 37:25 (20:9)
Pok. hody:
3/3 – 6/6. Vylúčené: 5 – 3. Rozhodovali: Metodija Ilievski a Mihailo Ilievski (obaja Severné Macedónsko). Divákov: 1800.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Dvorščáková 3, Štefaniková 5, Dmytrenková, Popovcová 8, Soskyda, Kohučová 4, Borysevyčová, Wollingerová 1, Kompaniecová 6/2, Kolovská 1, Klučková 5, Krivokapičová 4/1.
EUROBUD JKS: Kukharchyk, Kordowiecká – Bancilon 2, Gadzina 1, Dorsz 1, Trawczynski 4, Matusczyk 5, Volovnyk 4, Gliwinska, Nestsiaruk 1, Mokrzka 4, Zimny, Smolinh 3, Strozik, Kozimur.