25.8 C
ÚvodŠportNa úvod jarnej časti prehra na Liptove

Na úvod jarnej časti prehra na Liptove
N

Futbalisti MFK Zemplín majú za sebou neúspešný štart do jarnej časti najvyššej Fortuna ligy. V zápase devätnásteho kola prehrali na ihrisku MFK Ružomberok 0:1 a skomplikovali si tak účasť v nadstavbe o titul. Zverenci trénera Norberta Hrnčára sa najbližšie predstavia doma, keď v sobotu osemnásteho februára o 15.00 hod. privítajú Dunajskú Stredu.

Michalovčania začali pod Čebraťom veľmi dobre. Súperovi nedovolili v úvode prakticky nič a sami mohli otvoriť skóre. V pätnástej minúte unikol Janošík, ktorý prihral loptu úplne voľnému Peňovi, ten ale minul odkrytú bránku. O sedem minút neskôr poslal Vaško krížnu loptu Slebodníkovi, jeho krížna strela išla tesne vedľa. Potom sa už v ofenzíve prebudili aj domáci. Skórovať mohol Gerec, ktorý opečiatkoval žrď a neujala sa ani strela Bobčeka. V 39. minúte si nerozumel obranca Čeklič s brankárom Szárazom a Tomáš Bobček otvoril do opustenej bránky skóre duelu. Lepší vstup do druhého dejstva mali domáci. Száraz najskôr zlikvidoval hlavičku Malého. Následne po Madleňákovej prihrávke nastrelil Bobček brvno a Száraz vyrazil hlavičku Madleňáka. Tréner Norbert Hrnčár reagoval na priebeh zápasu dvojitým striedaním, na ihrisko poslal Qoseho a Kanua. Ani to nepomohlo, aktívnejší boli naďalej domáci, ktorí pohrozili šancou striedajúceho Domonkoša. Hostia boli aktívnejší až po príchode Igora Žofčáka. Toho center najskôr vyboxoval Ťapaj a potom dlhý center odvrátila obrana. Aj preto domáci nakoniec ubránili tesné víťazstvo a Michalovčania tak stratili v boji o prvú šestku dôležité body.

MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0)