18.8 C
ÚvodŠportHumenčania padli v šlágri, hoci viedli 5:1...

Humenčania padli v šlágri, hoci viedli 5:1…
<

Hokejisti HC 19 Humenné prehrali v piatkovom šlágri 35.kola Tipos Slovenskej hokejovej ligy na domácom ľade s VLCI Žilina 5:6 po predĺžení. V súboji druhého tímu tabuľky s jej lídrom síce viedli domáci 5:1, vedenie ale neudržali a nakoniec získali iba jeden bod. Dva góly Humenčanov strelil Martin Krajňák, po jednom pridali aj Filip Vrábeľ, Filip Vaško a Samuel Chalupa. Za hostí strelil Matej Macek štyri góly a bol to práve on, kto otáčal z 2:5 na 6:5. Zverenci trénerskej dvojice Andrij Parfionov a Ivan Boržík sa budúci týždeň predstavia dvakrát vonku, konkrétne v Martine a Skalici.

Humenčania mali raketový štart do šlágra piatkového kola. Neubehla ani minúta a viedli o dva góly. Tomáša Tomeka prekonal najskôr v 26.sekunde Filip Vrábeľ a o desať sekúnd na to skóroval aj Martin Krajňák. Odpoveď Žilinčanov prišla v štvrtej minúte, kedy na 1:2 korigoval Tomáš Gumán. Domáci ale boli v prvej časti lepším tímom a svoju prevahu pretavili v jej závere v ešte dva presilovkové góly, keď sa presadili Filip Vaško a Samuel Chalupa, ktorý Humenčanom prišiel vypomôcť v rámci striedavého štartu z Michaloviec. Keď v 32. minúte po vlastnom oslabení Krajňák zvýšil už na 5:1, zdalo sa, že je rozhodnuté. Hostia sa ale vrátili do hry. Už v bráne s Romančíkom, ktorý vymenil po piatom góle Tomeka, najskôr v presilovke o dvoch hráčov znížil Róbert Varga a potom v presile o jedného hráča znížil na 3:5 Matej Macek. To ešte neboli od „vlkov“ v druhej tretine všetko, keďže v poslednej minúte opäť v presilovke skóroval Matej Macek a ten istý hráč v 54. minúte vyrovnal na 5:5. Tento hráč bol hrdinom duelu, keďže štvrtým gólom v zápase rozhodol v predĺžení.

HC 19 Humenné – VLCI Žilina 5:6 po predĺžení (4:1, 1:3, 0:1 – 0:1)
1. Vrábeľ (Vaško, Chalupa), 1. Krajňák (Horvát, Borov), 20. Vaško (Markuš, Vrábeľ) pres/1, 20. Chalupa (Vaško, Lenďák) pres/1, 32. Krajňák Stripai) oslab/1 – 4. Guman (Melcher, Paukovček), 34. Varga (Ružička, Halama) pres/2, 35. Macek (B. Mráz, Šidlík) pres/1, 40. Macek (Šidlík, Paukovček) pres/1, 54. Macek (Fekiač, Šidlík), 61. Macek.
Vylúčení: 6:6. Presilovky: 2:3. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Rojík, Výleta – Gegáň, Hajnik. Divákov: 782.
HC 19: Krasanovský – Jacko, Lenďák, Ťavoda, Pulščák, Zekucia, Stripai – Vaško, Vrábeľ, Chalupa – Borov, M. Krajňák, Horvát – Lačný, D. Markuš, Ragan – Legalin, Trandin, Frič – Farkaš.
VLCI: Tomek (38. Romančík) – Šidlík, F. Fekiač, Růžička, Pišoja, A. Sloboda, J. Pobežal, Bečka, Hajas – Kluka, M. Halama, R. Varga – Koyš, Mráz, Macek – Melcher, Paukovček, Guman – S. Rehák, Ferenyi, Krajč.