15.8 C
ÚvodŠportObrovská dráma v Poprade

Obrovská dráma v Poprade
<

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v zápase 33.kola Tipos extraliga na ľade HK Poprad 3:4. Získaný bod ich príliš neteší, keďže viedli 2:0. O góly Michalovčanov sa postarali Dávid Buc, Andrejs Zabusovs a Vadim Pereskokov.

Zverenci trénera Romana Stantiena sa na ľade súperov predstavia aj v nasledujúcich dvoch dueloch. V nedeľu ich čaká duel 34. kola v Košiciach (začiatok o 18.30 hod.), no a v utorok nastúpia v dohrávke 29. kola vo Zvolene (18.00 hod.). Oba zápasy prinesie v priamom prenose stanica Sport 2.

Vzhľadom na vývoj tabuľky sa pod Tatrami hral doslova šesťbodový zápas. V jeho úvode sa hralo síce z jednej strany na druhú, no veľa šancí diváci nevideli. V druhej minúte mohol menšiu chybu Škorvánka využiť domáci Jermain, netrafil ale polo odkrytú bránku. Viac z hry mali Michalovčania, ktorí mohli skórovať v deviatej minúte po úniku Bjalončíka s Paločkom, ako aj v dvanástej minúte, keď brankár Peters kryl najskôr strelu Garreffu a potom aj zakončenie Osburna spomedzi kruhov. V poslednej minúte už ale na koncovku Buca v prečíslení nemal popradský brankár nárok – 0:1. Michalovčania mali šancu na skórovanie aj v úvode druhej tretiny, kedy Pavlovs našiel v ideálnej pozícii Galamboša, Peters svojich zachránil pred čistým gólom. Domáci mohli odpovedať po následnom vylúčení Macejka. Zemplínčania ale oslabenie ustáli a po ňom hneď udreli. V predbránkovom priestore sa presadil Zabusovs, keď mu ideálne „načapoval“ rovnako ako pri prvom góle Bucovi Bjalončík. Popradčania ale rýchlo odpovedali. O sedem sekúnd neskôr sa vrútil do útočného pásma Kolouch a strelou švihom znížil na 1:2. O pol minúty neskôr putoval na trestnú lavicu Michalčin. Popradčania svojich súperov zavreli v presilovke do ich pásma a Mlynarovič vyrovnal na 2:2. Michalovčania ešte protestovali, keďže ich brankár dlhšie signalizoval, že dostal s pukom do prilby, rozhodcovia na to ale nereagovali. V 29. minúte mohol prinavrátiť vedenie Dukle Osburn, jeho strela skončila na žŕdke. Tempo hry gradovalo. Vainio neprekonal Škorvánka zo skrumáže pred ním, na druhej strane sám pred Petersom neuspel Zabusovs. Aj tretia tretina sa začala vo svižnom tempe. V 47. minúte napriahol od modrej Boris Brincko, ktorý prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Michalovčania opäť prebrali iniciatívu. Vylúčenie Koloucha síce nepotrestali, no v 54. minúte nabil Garreffa Pereskokovovi a ten z jednej vyrovnal. Po vyrovnaní boli lepší Michalovčania. Tí ale premrhali presilovku po vylúčení Podlipnika. Buc v nej nastrelil žŕdku, na druhej strane Záborský tiesnený mieril len do Škorvánka. V predlžení najskôr Pereskokova vychytal Peters, pred popradským brankárom neuspeli ani Osburn a ani Matúš Paločko. Nedaš-dostaneš sa potvrdilo a druhej strane. Popradčania, ktorí sa v predĺžení bránili zubami-nechtami, podnikli prvý výpad dopredu a Kotvan rozhodol o ich víťazstve.

HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce 4:3 po predĺžení (0:1, 2:1, 1:1 – 1:0)
26. Kolouch (Razgals), 28. Mlynarovič (Skokan, Svitana) pres/1, 47. Brincko, 64. Kotvan (Záborský) – 20. Buc, 26. Zabusovs (Bjalončík, Osburn), 54. Pereskokov (Garreffa, Mihalik)
Vylúčení: 3:3. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Rojík, Výleta – Gegáň, Hajnik. Divákov: 1468.
HK: Peters – Podlipnik, Betker, Vainio, Kotvan, Brincko, Meliško, Jasečko – Svitana, Skokan, Bubela – Razgals, Kolouch, Záborský – Kukuča, Mlynarovič, Jermain – Kundrik, Petráš, Valigura.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Glazkov, Nacejko, Hammond, Osburn, Mihalik, Michalčin – Suja, Buc, Vašaš – Garreffa, Pavlovs, Pereskokov – Matúš Paločko, Bjalončík, Žitný – Galamboš, Puliš, Zabusovs.