sobota, 27 júla, 2024
29.7 C
ÚvodŠportĎalšia futbalová nuda. Michalovčania stále čakajú na domáci gól i víťazstvo

Ďalšia futbalová nuda. Michalovčania stále čakajú na domáci gól i víťazstvo
Ď

Aj po treťom jarnom vystúpení michalovských futbalistov platí, že stále čakajú na prvý domáci gól a prvé domáce víťazstvo v roku 2023. Zemplínčania v druhom kole nadstavby o záchranu doma iba remizovali s posledným Liptovským Mikulášom 0:0 a hoci si druhýkrát po sebe udržali doma čisté konto, o spokojnosti nemôže byť ani rečí.

Michalovčania začali aktívne. V šiestej minúte mieril Igor Žofčák z priameho kopu do múru, od ktorého sa lopta odrazila tesne vedľa brány. Domáci tlačili následnými rohovými kopmi, chýbala im ale konečná fáza. V dvadsiatej minúte urobil chybu vzadu Volanakis, Dedič, ale prudko prestrelil. O šesť minút neskôr sa domáci tešili z gólu, no predčasne. Qoseho presný zásah totiž arbitri posúdili ako ofsajdový. Gólovú šancu mal aj krajný bek Magda, jeho hlavičku však Polaček vytlačil na rohový kop. Postupom času michalovský tlak slabol. Pomohli k tomu aj polčasové striedania Liptákov. Práve striedajúci Gaži vyslal v 52.minúte na michalovskú bránu tvrdú strelu, ktorá Száraz s námahou kryl. V 69. minúte sa dostal do šance Kanu, jeho strela ale išla tesne vedľa brány. V závere sa Michalovčania opäť dostali do tlaku, no bez gólového efektu. Naďalej tak platí, že Liptákov v tejto sezóne ešte nezdolali…

MFK Zemplín Michalovce – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:0