25.8 C
ÚvodRôzneKrutá michalovská prehra na úvod série so Slovanom

Krutá michalovská prehra na úvod série so Slovanom
<

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v prvom štvrťfinálovom zápase play-off Tipos extraligy na ľade HC Slovan Bratislava 2:5, hoci viedli 1:0, aj 2:1a v sérii tak prehrávajú 0:1. O góly Michalovčanov sa postarali Tariq Hammond a Radovan Puliš.

Druhý štvrťfinálový duel sa odohrá opäť v Bratislave a to v sobotu od 18.00 hod., a v priamom prenose ho prinesie stanica RTVS Šport. Následne sa séria hraná na štyri víťazstvá presunie do Michaloviec, kde sa v utorok 21.marca (18.30 hod.) a v stredu 22.marca (18.00 hod.) odohrá tretí a štvrtý duel.

V prvej tretine sa na štadióne Ondreja Nepelu hral vyrovnaný hokej, v ktorom vôbec nebol rozdiel, že hrá druhý tím tabuľky s ôsmym po základnej časti. Michalovčania vstúpili do zápasu veľmi dobre. Slovanisti síce boli aktívnejší, no do čistých gólových šancí sa nedostávali a čo vystrelili na bránku pokryl skvelý Škorvánek. Hostia boli za svoju umnú hru odmenení gólom v ôsmej minúte. Brankár Coreau síce najskôr kryl tvrdú strelu Dávida Buca, puk sa ale odrazil k navrátilcovi do zostavy Tariqovi Hammondovi a ten otvoril skóre duelu. Michalovčania mohli pridať aj druhý gól v presilovke po vylúčení Ščerbaka, tú ale nevyužili, hoci puk z hokejky Michalčina skončil na hornej žŕdke Coreauovej bránky. Slovanisti mali raketový štart do druhej tretiny a už po tridsiatich sekundách bolo vyrovnané. Škorvánek síce pokryl strieľanú prihrávku Ščerbaka, na dorážku Harrisa bol už ale prikrátky. Michalovčanom mohol prinavrátiť vedenie Pereskokov, ktorého krásne našiel Glazkov, zoči-voči Coreauovi ale mieril iba do kanadského brankára Slovana. Domáci zase odpovedali šancou prvého útoku. Mackenzieho strela skončila na žŕdke, dorážka Harrisa v Škorvánkovej lapačke. Michalovský brankár sa vyznamenal aj pri strelách Ziga a Takáča. V 36. minúte chytil ďalší čistý gól, keď sa stihol presunúť po strele Pecarara. Slovanisti začali tretiu tretinu opäť v nápore. Za aktivitu boli odmenení druhým gólom, keď Harris vymiešal všetkých, aj brankára Škorvánka, gól ale po rozhodnutí videorozhodcu neplatil pre ofsajd. Zemplínčania čakali na svoju šancu a tá prišla v 53.minúte. Dostali sa do brejku troch na dvoch a Radovan Puliš popod betóny Coreaua opäť poslal Michalovce do vedenia. Domácich gól zaskočil a chvíľu na to mohli inkasovať opäť, Žitný ale ani na trikrát nedostal puk do bránky. Nedáš-dostaneš sa  ukázalo na druhej strane. Škorvánek síce ešte kryl strelu od Gachulinca, na dorážku Kytnára ale bol prikrátky. O dvadsaťjeden sekúnd na to inkasovali Michalovčania opäť, keď ho prekonal Pecararo. Slovan sa dostal na koňa. Fominych ešte neskóroval, v 56. minúte ale Ščerbak tečoval nahodený puk za chrbát Škorvánka a bolo rozhodnuté. Michalovčania si zobrali 210 sekúnd pred koncom oddychový čas. Škorvánek po ňom ostal na striedačke, Haščák definitívne rozhodol gólom do prázdnej bránky.

HC Slovan Bratislava – HK Dukla Ingema Michalovce 5:2 (0:1, 1:0, 4:1)
Stav série:
1:0.
Góly: 8. Hammond (Buc, Zabusovs), 54. Kytnár (Takáč, Zigo), 55. Pecararo (Harris, Kallen), 56. Ščerbak (Kallen, Harris), 59. Haščák (Minárik, Sersen) – 21. Harris (Ščerbak, Pecararo), 53. Puliš (Galamboš, Hammond)
Vylúčení: 1:1. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: D. Konc st., Štefik – Hercog, Gegáň. Divákov: 6072.
HC SLOVAN: Coreau – Golian, Mackenzie, Beňo, Kallen, Sersen, Gachulinec – Ščerbak, Harris, Pecararo – Haščák, Duke, Fominych – Takáč, Kytnár, Zigo – T. Matoušek, Minárik, Torok – Kukumberg.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Michalčin, Mihalik, Hammond, Osburn, Glazkov, Macejko – Matúš Paločko, Galamboš, Puliš – Zabusovs, Suja, Pereskokov – Garreffa, Buc, Žitný – Okoličány, Chalupa, Vašaš.