25.8 C
ÚvodŠportSedemgólová prehra Iuventy v Turecku

Sedemgólová prehra Iuventy v Turecku
<

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce prehrali v prvom zápase semifinále EHF Európskeho pohára na pôde tureckého Antalya Konyaalti BSK o sedem gólov 24:31 a pred odvetným duelom, ktorý sa odohrá v nedeľu26.marca v ich aréne, sú bližšie k postupu do finále hráčky z tureckého letoviska.

Na vysokú prehru Zemplínčaniek to v prvom polčase nevyzeralo. Nezachytili síce úvod, keď prehrávali 0:3, postupne sa ale dostávali do zápasu a v sedemnástej minúte sa dostali do vedenia 9:7. Turkyne ale odpovedali šnúrou piatich gólov, ktorou sa odpútali a o tri góly viedli ešte aj dve minúty pred koncom (15:12). Michalovčanky stihli kontrovať dvoma gólmi a polčas tak skončil 15:14. V druhom polčase už naplno prebrali opraty duelu do svojich rukách hráčky Antalye. Tie si v ňom vypracovali aj deväťgólové vedenie, nakoniec ale boli spokojné aj s výhrou o sedem gólov 31:24.

Antalya Konyaalti BSK – MŠK Iuventa Michalovce 31:24 (15:14)
Pok. hody:
2/2 – 2/1. Vylúčené: 1 – 3. Rozhodovali: Emil Aghakishi a Ernest Aghakishi (obaja Azerbajdžan).
KONYAALTI BSK: Bediang, Bembeyaz, Immamoglu – Turkyilmaz, Gakidová 6, Akalin, Janeska, Bozdogan 1, Aydemir 1, Sanniková 2, Sahin 6, Premovič 2, Ikhneva 11, Cetin, Magba, Aydin 2.
MŠK IUVENTA: Mendesová, Jablonská – Hansdottir, Dvorščáková 3, Štefaniková 6, Dmytrenková, Popovcová 2, Soskyda, Kohučová 1, Wollingerová 4, Radovičová 1, Kompaniecová 3, Klučková 1, Krivokapič 3.