Kosice
ÚvodŠportZáver roka ako zo zlého sna. Michalovčania trikrát kapitulovali

Záver roka ako zo zlého sna. Michalovčania trikrát kapitulovali
<

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce nemajú za sebou ideálny záver roka 2022. V posledných troch dueloch totiž utrpeli prehry a získali v nich akurát jeden bod za prehru 2:3 po predĺžení v Prešove. V domácich zápasoch s Košicami a Spišskou Novou Vsou im body pretiekli cez prsty. V tretích tretinách ešte viedli 1:0 respektíve 2:1, nakoniec ale prehrali 1:2 a 2:3.

Navyše, v poslednom zápase roka prišli aj o unikátnu sériu. So Spišiakmi totiž neprehrali viac ako päť rokov a ich séria trvala 26 duelov. V dvadsiatom siedmom nakoniec našli hráči Spišskej Novej Vsi recept na víťazstvo. „Myslím si, že to bol vyrovnaný zápas. Súper mal síce v úvode viac z hry, bolo to ale zapríčinené troma oslabeniami. Bolo to veľmi zlé. Doma musíme ukazovať, že sme na puku silnejší. Druhá tretina sa z našej strany zlepšila, dali sme dva góly, viedli sme 2:1. Žiaľ, v tretej tretine sme dvakrát inkasovali a už nedokázali odpovedať na ich góly,“ uviedol strelec druhého michalovského gólu Jakub Suja. Či víťazná séria rezonovala v hlavách Michalovčanov nevedel. „Súper bol určite motivovaní zrušiť našu víťaznú sériu. My sme ale nepozerali na nejakú sériu. Hrali sme doma a chceli sme odčiniť poslednú prehru s Košicami. To sa nám nepodarilo,“ pokračuje Jakub Suja. Po tretej prehre v rade musia Michalovčania zdvihnúť hlavy v novom roku. Hneď z jeho úvodu ich čakajú tri ťažké zápasy, keď sa najskôr v stredu predstavia v Košiciach, následne v piatok privítajú bratislavský Slovan a v nedeľu cestujú do Nitry. „Možno je to takto dobré, ako to je. Všetko zlé necháme v starom roku a do nového pôjdeme s čistými hlavami. Prehrali sme trikrát v rade, no bodovať sme mohli v každom jednom z týchto zápasov. Rozhodovali detaily. Verím, že presne z týchto vecí sa poučíme a do ďalších zápasov pôjdeme s cieľom vyhrať,“ dodal na záver Jakub Suja.

Posledné dva domáce zápasy sa nápadne podobali. Michalovčania držali víťazstvo vo svojich rukách, následne ho ale pustili za niekoľko desiatok sekúnd. Košičania otočili za 35, Spišiaci za niečo vyše minútu. „Do posledného zápasu roka sme vstúpili s cieľom vyhrať ho. Pribrzdili nás tri fauly v prvej tretine. Presilovky sme síce ubránili, stáli nás ale veľa síl. V druhej časti sme si povedali, že to musíme zmeniť. Myslím, že sa nám to aj darilo. Dali sme gól, potom sme pridali aj ďalší. Opäť sme ale doplatili na nevyužité šance. V druhej tretine sme to rovnako ako v zápase s Košicami mali rozhodnúť, čo sa nestalo a v tretej časti prišiel trest. Spišiaci vyrovnali, následne sme im pomohli zbytočným faulom v útočnom pásme. Potom sme mali aj šance, no stále doplácame na to, že dávame iba jeden, č dva góly, čo je málo,“ zdôraznil tréner Roman Stantien príčiny prehry Zemplínčanov. Ten sa v závere roka musel zaobísť bez troch útočníkov (Puliš, Pereskokov, Pavlovs), ktorí by za normálnych okolností hrali v prvých dvoch útokoch. „My len čakáme, kedy sa vrátia do zostavy. Verím, že keď sa tak stane, naša produktivita bude väčšia,“ dodal Stantien.

Viac ako päťročná séria

Naproti Michalovčanom mali hráči Spišskej Novej Vsi ideálny záver roka. Vyhrali na ľadoch všetkých troch regionálnych súperov. Čerešničkou na torte bolo víťazstvo v Michalovciach, ktoré zdolali naposledy v roku 2017. „Nemôžeme si klamať, negatívnu sériu sme mali v hlavách,“ rozhovoril sa útočník HK Grotto Matej Giľák, ktorý počas nepriaznivej série hrával aj v Michalovciach. „V hlavách sme to mali hlavne my, čo sme tu dlhšie. Aj preto mňa osobne toto víťazstvo veľmi teší,“ dodal člen kádra michalovskej Dukly v jej premiérovej sezóne medzi slovenskou elitou, ako aj kádra, ktorý si vybojoval postup do extraligy. My dodajme, že Spišiaci naposledy zdolali Michalovce ešte v októbri 2017, keď zvíťazili na vlastnom ľade 6:5 po predĺžení. Mimochodom, bol to posledný duel Miroslava Ihnačáka ako tréner Michalovčanov. Práve po tejto prehre prišlo jeho odvolanie. Následne Michalovčania zdolávali Spišiakov, či už v prvej lige, alebo extralige 26 duelov, až do predposledného dňa roka 2022…