15.8 C
ÚvodŠportVíťazný obrat znamená vedenie 2:1 v sérii

Víťazný obrat znamená vedenie 2:1 v sérii
<

Bratislavská aréne Ondreja Nepelu patrila v sobotu tímom zo Zemplína. Okrem hráčov HK Dukla Ingema Michalovce v nej zvíťazili aj prvoligoví hráči HC 19 Humenné, ktorí sa vo štvrťfinálovej sérii TIPOS SHL proti Modrým Krídlam Slovana po výhre 5:1 ujali vedenia 2:1.

Humenčania síce prehrávali po góle Fetkoviča, na konci prvej tretiny ale v presilovke vyrovnal Krajňák. V 25. minúte opäť v presilovke skóroval Filip Vaško, no a v tretej tretine prikrášlili humenské víťazstvo opäť Krajňák s Vaškom a piaty gól pridal Lukáš Lačný. Štvrtý duel série je na programe v nedeľu opäť v Bratislave, hrať sa určite bude aj v stredu v Humennom, kde sa uskutoční piaty duel série.

Modré Krídla Slovana – HC 19 Humenné 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
Stav série: 1:2
11. Fetkovič (Petriska, Marcinko) pres/1 – 20. Krajňák (Horvát, Borov) pres/1, 25. Vaško (Trandin, Safaraleev) pres/1, 42. Krajňák (Horvát, Lenďák) oslab/1, 60. Vaško (Safaraleev, Ťavoda), 60. Lačný (Frič, Pulščák).
Vylúčení: 4:3. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Rojík, Bachúrik – Valo, Drblík. Divákov: 214.
MODRÉ KRÍDLA: Baroš – Bohunický, Žabka, Marcinko, Fereta, Myšiak, Březák, Bubica, Demo – Fetkovič, Preisinger, Dej – Petriska, Bezák, Jasenec – Klučiar, Petráš, Ožvald – Matoušek, Polák, Trubač.
HC 19: Durný – Lenďák, Pulščák, Novota, Zekucia, Ťavoda, Kudin – Safaraleev, Vrábeľ, Vaško – Horvát, Krajňák, Borov – Legalin, Trandin, Zahradník – Frič, Markuš, Lačný – Ragan, Farkaš.