Kosice
ÚvodŠportMichalovská Dukla vyhrala v predĺžení a vyrovnala sériu

Michalovská Dukla vyhrala v predĺžení a vyrovnala sériu
<

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v druhom štvrťfinálovom zápase play-off Tipos extraligy na ľade HC Slovan Bratislava 3:2 po predĺžení a vyrovnali tak stav série s majstrom na 1:1.

Michalovčanom sa dvakrát podarilo odpovedať na gól Slovana, keď sa presadili v riadnom hracom čase Filip Vašaš a Andrejs Zabusovs. V predĺžení o ich výhre rozhodol Peter Galamboš, ktorého teč Michalčinovej strely dvakrát overovali rozhodcovia s videom. Tretí duel série sa odohrá v utorok od 18.30 hod. v Michalovciach, kde sa bude hrať v stredu štvrtý zápas (18.00 hod.). Už teraz je isté aj to, že sa budúci piatok 24.marca bude hrať v Bratislave aj piaty zápas.

HC Slovan Bratislava – HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1)
Stav série: 1:1.
Góly:
23. Harris (Pecararo), 54. Minárik (MacKenzie, Takáč) – 31. Vašaš (Mihalik, Michalčin), 58. Zabusovs (Pereskokov, Glazkov), 66. Galamboš (Michalčin, Glazkov).
Vylúčení: 2:2, navyše Duke (Slovan) 5+DKZ narazenie hlavy a krku. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Korba, Hronský – Bogdaň, D. Konc ml. Divákov: 7215.
HC SLOVAN: Coreau – MacKenzie, Golian, Kallen, Beňo, Gachulinec, Sersen – Pecararo, Harris, Shcherbak – Fominykh, Duke, Haščák – Zigo, Kytnár, Takáč – Török, Minárik, Matoušek – Kukumberg
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Osburn, Hammond, Mihalik, Michalčin, Macejko, Glazkov – Pereskokov, Suja, Vašaš – Puliš, Galamboš, Paločko – Garreffa, Buc, Zabusovs – Bazevičs, Chalupa, Okoličány