Kosice
ÚvodŠportVíťazná otočka Humenného v Dubnici

Víťazná otočka Humenného v Dubnici
<

Hokejisti HC 19 Humenné zvíťazili v dueli 41.kola Tipos Slovenskej hokejovej ligy na ľade TSS Group Spartak Dubnica nad Váhom 4:3 po predĺžení, keď ešte trinásť minút pred koncom prehrávali 1:3. Zverenci trénerskej dvojice Andrij Parfionov a Ivan Boržík tak uhájili druhé miesto v tabuľke. Góly Humenčanov zaznamenali Filip Vaško, Jakub Ragan, Jegor Kudin a v predĺžení rozhodol Kristián Horvát. Humenčanov čaká v piatok ďalší šesťbodový zápas, keď privítajú HK Gladiators Trnava.

Na Považí sa hral šesťbodový zápas, ktorý mohol krátko pred koncom základnej časti výrazne napovedať, kto z akého miesta pôjde do play-off. Druhú priečku hájaci Humenčania, ktorí nastúpili bež štyroch ofenzívnych opôr (Safaralajev, Lačný, Krajňák, Vrábeľ), museli v úvodných minútach čeliť vylúčeniu Vaška. Domáci si najväčšiu šancu vypracovali paradoxne až po jeho návrate na ľad, keď brankár Durný v poslednej chvíli vypichol puk Škvarekovi. Hostia dostali možnosť presilovky v závere prvej časti a to dokonca 102 sekundovej o dvoch hráčov. Tú využil desať sekúnd pred návratom Janíka na ľad Filip Vaško. V úvode druhej časti sa vyznamenali brankári na oboch stranách. Dubničania síce nepotrestali vylúčenie Lenďáka, po jeho návrate na ľad ale Jozef Haščák vyrovnal na 1:1. Následne hostia nevyužili dve presilovky v rade, hoci v nich mali dosť príležitostí na skórovanie. Za to prišiel trest na druhej strane. V 35. minúte sa po vyhratom vhadzovaní dostal k puku Jeremiah Addison a strelou spomedzi kruhov prekvapil Durného. V úvode tretej časti išiel na trestnú lavicu hosťujúci Lenďák, ktorý sa na nej ale dlho nezohrial. Už po desiatich sekundách totiž využil presilovku Miroslav Kristín. Následne Humenčania nepotrestali vylúčenie Janíka, v 48. minúte ale aj napriek tomu znížil na 2:3 Jakub Ragan. Vyrovnať mohol Legalin, vzápätí išiel na trestnú lavicu hosťujúci Thomka. Dubničania presilovku nevyužili a následne prišiel trest. Päťdesiatosem sekúnd pred koncom nasmeroval v power-play duel do predĺženia Jegor Kudin a v ňom rozhodol o extra bode Kristián Horvát.

TSS Group Dubnica nad Váhom – HC 19 Humenné 3:4 po predĺžení (0:1, 2:0, 1:2 – 0:1)
Góly:
26. J. Haščák (Géci), 35. Addison (L. Lunter), 41. Miroslav Kristín (Géci) pres/ – 20. Vaško (Lenďák, Trandin) pres/2, 48. Ragan (Frič, Zahradník), 60. Kudin (Vaško, Lenďák), 62. Horvát.
Vylúčení: 5:4. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Bachúrik, Valach – Olle, Zelený. Divákov: 341.
TSS GROUP: Matej Kristín – Zaťko, D. Trška, P. Mikuš, Švec, D. Janík, Chatrnúch, Hruška – Tábi, O. Ďuriš, Beták – Géci, Ondruš, Mikula – Korbel, Huhtela, Škvarek – Miroslav Kristín, Addison, L. Lunter – J. Haščák.
HC 19: Durný – Jacko, Lenďák, Novota, Novický, Kudin, Ťavoda, Zekucia – Vaško, Trandin, Frič – Borov, Pulščák, Horvát – Zahradník, D. Markuš, Ragan – Farkaš, Thomka, Legalin.