štvrtok, 23 mája, 2024
16 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoPolicajti odhalili Košičana, ktorý za volantom auta nemal čo robiť

Policajti odhalili Košičana, ktorý za volantom auta nemal čo robiť
P

   V uplynulých dňoch policajti v Košiciach odhalili vodiča, ktorý šoféroval vozidlo bez vodičského oprávnenia. Na to, že za volantom nemal čo robiť, upozornil sám.

      43-ročný Košičan, ktorý v pondelok (20.2.) popoludní viedol vozidlo zn. BMW zo strany na stranu v MČ Košice KVP  v smere na Červený rak, zastavila policajná hliadka ku kontrole. Policajti následnou lustráciou v policajných evidenciách zistili, že vodičovi  bolo odobraté vodičské oprávnenie, pretože nie je zdravotne spôsobilý viesť motorové vozidlá. Vodič sa na mieste odmietol podrobiť dychovej skúške, preto ho ako podozrivého zo spáchania protiprávneho konania policajti  obmedzili na osobnej slobode, eskortovali na útvar Policajného zboru a putoval do cely policajného zaistenia. 43-ročnému vodičovi bolo po vykonaní procesných úkonov vznesené obvinenie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý mu po dokázaní viny hrozí až ročné väzenie.

     Zároveň polícia zaistila osobné motorové vozidlo vodiča na základe pokynu prokurátora, ktorý v tomto prípade spracoval návrh na prepadnutie veci. Polícia vec realizovala v tzv. super rýchlom konaní a vyšetrovanie ukončila návrhom na podanie obžaloby. Spisový materiál bol odovzdaný prokurátorovi na ďalšie konanie. O ďalšom osude, resp. treste tohto nepoučiteľného vodiča rozhoduje súd. 

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
15.8 ° C
16.3 °
14.2 °
88 %
1.5kmh
0 %
Št
16 °
Pi
22 °
So
21 °
Ne
23 °
Po
23 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: