piatok, 24 mája, 2024
18.8 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoŠarišské správyV Nemocnici Svet zdravia Vranov nad Topľou sa minulý rok narodilo 1030 detí.

V Nemocnici Svet zdravia Vranov nad Topľou sa minulý rok narodilo 1030 detí.
V

V pôrodnici vlani prišlo na svet 518 chlapcov a 512 dievčat. Dve mamičky sa tešili z dvojičiek.

Najčastejšími menami, ktoré rodičia vybrali pre svoje novonarodené dievčatká, boli Ema, Eliška a Sofia. U chlapcov dominovali mená Jakub, Tomáš a Michal. Tradičné slovenské mená často vystriedali aj tie exotické ako: Šahima, Iris, Rea, Etienne, Finley či Ryan.

Prvé dieťatko, ktoré prišlo vo vranovskej nemocnici na svet tento rok, je dievčatko Amy. Narodila sa 1. januára o 13.45 hod. Po narodení malá Amy vážila 3290 gramov a merala 49 centimetrov.

Pôrodnica poskytuje mamičkám možnosť vytvoriť s pomocou personálu individuálny pôrodný plán, kde spíšu svoje predstavy a priania, ako by mal ich pôrod prebiehať. V rámci kurzu predpôrodnej prípravy zase pôrodná asistentka poradí budúcim mamičkám, ako zvládnuť tehotenstvo, pôrod a starostlivosť o bábätko čo najlepšie. Minulý rok sa kurzu zúčastnilo 52 mamičiek a 37 oteckov.

Ešte v roku 2020 nemocnica otvorila novú pôrodnicu, ktorá prešla zásadnou prestavbou. Vynovila sa pôvodná pôrodná sála a vybudovali nové pôrodné izby s vlastným sociálnym zariadením, kde strávia rodičky celý pôrod od prvej pôrodnej až po záverečnú popôrodnú fázu. Pôrodnica sa zároveň premenila na hrajúcu, keďže mamičky a ich bábätká upokojujú uspávanky, ktoré hrajú na izbách i chodbách. V nemocnici tiež mamičkám poskytujú profesionálne laktačné poradenstvo, realizujú muzikoterapiu či zapožičiavajú monitory dychu.

Cieľom zdravotníckeho personálu je neustále vytvárať pre mamičky a ich bábätká príjemné prostredie a atmosféru. V roku 2023 plánujú pôrodné boxy dovybaviť televízormi, kde si mamičky a oteckovia počas čakania na pôrod v rámci profylaktickej prípravy budú môcť prehrať rôzne edukačné a relaxačné videá.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
20.4 ° C
22 °
19.3 °
58 %
5.1kmh
0 %
Pi
19 °
So
24 °
Ne
23 °
Po
24 °
Ut
22 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: