piatok, 24 mája, 2024
22.2 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoChorobnosť na akútne respiračné ochorenia i chrípku v SR klesla

Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia i chrípku v SR klesla
C

Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia v druhom kalendárnom týždni 2023 v porovnaní s predchádzajúcim týždňom na Slovensku klesla o 8,4 percenta. V prípade chorobnosti na chrípku a chrípke podobné ochorenia bol pokles o 19,2 percenta. 

Epidemiológom počas týždňa nahlásili 52.006 prípadov akútného respiračného ochorenia. Najvyššiu chorobnosť zaznamenali v Prešovskom kraji, najnižšiu v Žilinskom kraji. Ochorenia sa vyskytli najčastejšie vo vekovej skupine detí do piatich rokov. Priebeh ochorení bol komplikovaný u 2225 osôb.

Ako chrípku a jej podobné prípady nahlásili 8222 ochorení, čo predstavuje 15,8 percenta z celkového počtu hlásených respiračných ochorení. Najvyššia chorobnosť bola zaznamenaná opäť v Trnavskom kraji, najnižšia v Bratislavskom kraji. Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť bola tiež vo vekovej skupine do piatich rokov.

V druhom kalendárnom týždni 2023 bolo hlásených 11 prípadov ťažkého akútneho respiračného ochorenia z Trnavského, Prešovského, Trenčianskeho a Banskobystrického kraja. Od začiatku chrípkovej sezóny bolo hlásených celkovo 89 prípadov tohto ochorenia, ktoré v dvoch prípadoch skončili úmrtím. Išlo o osoby vo veku nad 80 rokov.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
20.4 ° C
22 °
19.3 °
58 %
5.1kmh
0 %
Pi
19 °
So
24 °
Ne
23 °
Po
24 °
Ut
22 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: