streda, 24 júla, 2024
21.9 C
Kosice
ÚvodŠportV Michalovciach aj s cenou predsedu Olympijského klubu

V Michalovciach aj s cenou predsedu Olympijského klubu
<

Mesto Michalovce je dlhodobo známe tým, že podporuje šport a športové kluby v meste. Nie je tomu tak len z pohľadu finančnej stránky, ale aj oceňovaním úspechov michalovských športovcov. A to je dôvod prečo sa minulý štvrtok v priestoroch obradnej siene mestského úradu stretol výber najúspešnejších športovcov a športových kolektívov. To sa uskutočnilo po štyroch rokoch, keďže predtým v tom predstaviteľom mesta zabránila pandémia koronavírusu.

Ceny odovzdával primátor mesta Michalovce Miroslav Dufinec. „Veľmi ma teší, že sme po štyroch rokoch mohli znova pristúpiť k takémuto slávnostnému vyhodnoteniu najlepších športovcov,“ rozhovoril sa prvý muž Michaloviec. „Jasne sa ukázalo, že máme v meste top športovcov z rôznych oblastí. Nie je to iba futbal, hokej, či hádzaná, ktoré sú najviac medializované, ale sú tu úspešné aj iné športy a iné kluby,“ pokračuje Miroslav Dufinec. Ako je známe, mesto v roku 2023 na základe výpadkov z rozpočtu pristúpilo aj k miernym finančným škrtom voči športovým klubom. Dufinec verí, že v budúcich rokoch sa forma finančnej podpory minimálne vráti na roky spred pandémie koronavírusu. „To, čo tu bolo vybudované pred mojim pôsobením, to určite rušiť nebudeme. Podpora športu je jedna z nich. Šport chcem podporovať naďalej. Tento rok sme museli klubom skrátiť príspevky, ja ale verím, že v ďalších rokoch sa vrátime k tým sumám, ktoré kluby dostali predtým a raz sa nám podarí aj ich navýšiť,“ dodal michalovský primátor.  

Prvýkrát s cenou predsedu Olympijského klubu

Rok 2022 bol pre michalovský šport výnimočný tím, že prvýkrát rodák z tohto mesta získal medailu na olympiáde. Podarilo sa to hokejistovi Pavlovi Regendovi, ktorý na olympiáde v Pekingu získal bronzovú medailu. Regenda odohral v Číne všetky zápasy, v poslednom pri výhre 3:0 nad Švédskom strelil jeden gól. Následne reprezentoval Slovensko aj na majstrovstvách sveta v lotyšskej Rige, kde bol s piatimi gólmi najlepším strelcom tímu. Možno aj tieto dva reprezentačné vrcholy mu otvorili cestu do NHL, keď v lete podpísal dvojročnú nováčikovskú zmluvu s tímom Anaheim Ducks. Slovenský reprezentačný útočník je momentálne v zámorí, a tak cenu, ktorá sa udeľovala vôbec po prvýkrát, prebrala jeho mamička. „Som strašne hrdá na svojho syna. Zápasy sme samozrejme sledovali celá rodina a boli sme veľmi radi, keď sa náš Paľko ukazoval vo výbornom svetle. Do slovenskej reprezentácie išiel skromne a sme veľmi radi, že sa mu tam darilo. Takisto chcem poďakovať Olympijskému klubu Michalovce za to, že je to práve on, kto dostal ako prvý takúto cenu,“ hovorila hrdá mamička slovenského olympionika.

Ocenený aj Igor Remák

Cenu dostal aj dlhoročný predseda Rady športových klubov Igor Remák. Ten ju dostal za  jeho prínos a propagáciu michalovského športu. Predsedom Rady ŠK bol od jej vzniku v roku 2008. Rada ŠK je poradným orgánom primátora mesta a jej hlavnou úlohou je podieľať sa na riešení otázok v oblasti športu v meste, na požiadanie primátora mesta sa zúčastňovať na vypracovaní stanovísk k zásadným materiálom, ktoré sú predkladané mestskej rade a mestskému zastupiteľstvu v oblasti športu, či vyjadrovať sa k návrhom na udelenie čestného občianstva, Ceny Mesta v oblasti športu, ako i k ďalším otázkam v oblasti športu.

Jednotlivci – kategória dospelých: Pavol REGENDA – ľadový hokej (HK Dukla Ingema Michalovce), Martina POPOVCOVÁ – hádzaná (MŠK Iuventa Michalovce), Zoran ZÁHRADNÍK – futbal (MFK Zemplín Michalovce), Peter KOLESÁR – judo (ŠK Zemplín judo Michalovce), Peter KUDĚLKA – strelectvo (Klub vojakov v zálohe Michalov

ce), Patrik ŠOFFA – mixedmartialarts (MMA Michalovce), Dagmar LIPTÁKOVÁ – naturálna kulturistika (Fitness klub centrum J. Berdy Michalovce), Marek ŠIMURDA – silový trojboj (ŠK Zemplín silový trojboj Michalovce)

Cena za propagáciu bežeckého a amatérskeho športu: Martin HABURA – atletika (YETI Michalovce), František JACKO – atletika (AC Michalovce)

Kolektívy – kategória dospelých: družstvo žien MŠK IUVENTA MICHALOVCE, družstvo žien ŠK ZEMPLÍN JUDO MICHALOVCE, zmiešané družstvo MMA MICHALOVCE

Jednotlivci – kategória žiaci: Jakub KALOČAY – kickbox (Kickbox klub Michalovce), Ivan MATTA – ľadový hokej (HK Dukla Michalovce – mládež), Samuel KOPČIK – športová streľba (ŠSK Mládež Michalovce), Barbora SABOVOVÁ – hádzaná (MŠK Iuventa Michalovce), Jakub KOLESÁR – plávanie (PK Orca Michalovce), Matej UHĽÁR – atletika (ŠK Comenium pri IV. ZŠ)

Kolektívy – kategória žiaci: družstvo starších žiakov U15 1. BK MICHALOVCE, družstvo mladších žiakov ŠK Comenium pri IV. ZŠ, družstvo žiakov ŠK ZEMPLÍN JUDO MICHALOVCE

Jednotlivci – kategória dorast: Maroš SOKIRKA – florbal (FK Eastern Wings Michalovce), Emma SABADOŠOVÁ – kickbox (Kickbox klub Michalovce), Pavol PROKOPOVIČ – ľadový hokej (HK Dukla Michalovce – mládež), Michal DEMKO – basketbal (1.BK Michalovce), Juraj EĽKO – športová streľba (ŠSK Mládež Michalovce), Gabriel ČOPÁK ml. – judo (ŠK Zemplín judo Michalovce), Matej IVANOV – naturálna kulturistika (Fitness klub centrum J. Berdy Michalovce), Eva ŠIMKOVÁ – silový trojboj(ŠK Zemplín silový trojboj Michalovce), Barbora POLIEVKOVÁ – hádzaná (MŠK Iuventa Michalovce), Marína MARCINOVÁ – plávanie(PK Orca Michalovce), Adam Bruno RAFAJ – box (Boxing club Zemplín Michalovce 1950), Dávid PETRIK – futbal (MFK Zemplín Michalovce)

Kolektívy – kategória dorast: družstvo starších dorasteniek MŠK IUVENTA MICHALOVCE, družstvo juniorov HK DUKLA MICHALOVCE – MLÁDEŽ, družstvo dorastencov ŠK ZEMPLÍN JUDO MICHALOVCE, družstvo juniorov EASTERN WINGS MICHALOVCE

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
21.9 ° C
22.3 °
21.3 °
68 %
6.2kmh
0 %
St
21 °
Št
24 °
Pi
27 °
So
30 °
Ne
34 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: