piatok, 24 mája, 2024
18.8 C
Kosice
ÚvodRôzne6 Krokov pre zdravý mozog a skvelú pamäť

6 Krokov pre zdravý mozog a skvelú pamäť
6

Zdravé potešenia

Zábava a potešenie sú dobré pre mozog. Po prvé, pomáha zmierniť stres a znížiť jeho negatívny vplyv na telo ako celok. Po druhé, činnosti, ktoré si vyžadujú učenie sa nových zručností, prispievajú k vytváraniu nových neurónov. A tým sa spustí proces omladzovania mozgu. Ak si pravidelne nájdete čas na zaujímavé aktivity, potom je menej pravdepodobné, že budete na dôchodku trpieť stareckým šialenstvom.

Ak trávite všetok svoj čas iba prácou a vážnymi vecami, pripravujete mozog o dôležitú a užitočnú skúsenosť.

Liečivé čítanie

Vedecký fakt: nedostatok koníčkov a záľub zvyšuje riziko ochorenia. Čítanie kníh napríklad nielenže prináša potešenie a pomáha rozptýliť, ale tiež umožňuje telu zotaviť sa a získať silu. Čítanie tiež stimuluje oblasti mozgu, ktoré by inak zostali nevyužité.

Čím viac čítate, tým ste múdrejší.

Nadváha sťažuje myslenie

Nadváha vedie k problémom s pamäťou (a vy chcete mať skvelú pamäť?) a vyvoláva predčasné starnutie mozgu. Obezita stimuluje rast voľných radikálov a zápaly, čo znižuje počet mozgových buniek. Inými slovami: ak máme nadváhu, potom je pre nás oveľa ťažšie myslieť, študovať a pracovať. David Perlmutter ponúka jednoduché a priamočiare riešenie: zmeňte svoj jedálniček.

Produkty pre bystrú myseľ

Vyhnite sa regálom s potravinami poškodzujúcimi mozog. Okamžite sa pustite do tých zdravých: kúpte si vajíčka, potraviny s vitamínmi B a E. Kým sa leto neskončí, nezanedbávajte možnosť jesť bobuľové ovocie.

Vedci dokázali, že ak ich dáte starej kryse, začne robiť triky o nič horšie ako mladá. Napríklad čučoriedky a černice obsahujú antokyány, silné antioxidanty, ktoré pomáhajú chrániť malé cievy pred voľnými radikálmi a zlepšujú cerebrálnu cirkuláciu. Po skončení sezóny môžete použiť mrazené bobule: dajú sa ľahko nájsť v obchode. Ešte lepšie, urobte si svoje vlastné.

Pokúste sa jesť pol šálky bobúľ dvakrát až trikrát týždenne.

Mozgové cvičenia

Pri absencii zaťaženia svaly nevyhnutne oslabujú. To isté sa deje s mozgom. Ak je pre vás ťažšie zapamätať si informácie, ak nie ste tak koncentrovaní ako predtým, ak vaše tvorivé sily už nie sú rovnaké, jasne to naznačuje, že mozgové bunky potrebujú „tréning“.

Vyskúšajte toto pamäťové cvičenie. Zapamätajte si jednu minútu skupinu zvierat zobrazenú na obrázku. Nečítaj ďalej.

Teraz, bez toho, aby ste sa pozerali na výkres, zapíšte mená zvierat v abecednom poradí. No, ako to fungovalo prvýkrát? Ak nie, pokračujte v cvičení.

Mýtus o sladkosti

Sladkosti zvyšujú hladinu cukru v krvi, čo poškodzuje mozgové bunky a spôsobuje problémy s pamäťou. V tomto zmysle nie sú takzvané prírodné cukry, hnedý cukor alebo med, o nič lepšie ako bežný biely cukor. Snažte sa teda čo najviac obmedziť príjem cukru v akejkoľvek forme.

Šesť dôvodov, prečo si prečítať knihu

Náš mozog má fenomenálne schopnosti a vy ich môžete naplno využiť – len mu musíte dať potrebné prostriedky. A trochu podporiť jeho výkon. Je to ľahké.

  • Dozviete sa o bežných ochoreniach mozgu
  • Pochopte, či ste ohrození (existuje podrobný test)
  • Zistite, ako vek, strava a stres ovplyvňujú funkciu mozgu
  • A tiež – aké potraviny ničia mozog
  • Pochopte, ako zvládať úrovne stresu (nie je to ťažké)
  • Testy a cvičenia, ktoré pomôžu vyhodnotiť a zlepšiť funkciu mozgu.

Informácie z blog.mann-ivanov-ferber.ru

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
20.4 ° C
22 °
19.3 °
58 %
5.1kmh
0 %
Pi
19 °
So
24 °
Ne
23 °
Po
24 °
Ut
22 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: