15.8 C
ÚvodSpravodajstvoPodvihorlatské správyTrinásťgólová prestrelka v Trnave

Trinásťgólová prestrelka v Trnave
T

Hokejisti HC 19 Humenné preťali neúspešnú sériu troch prehier v rade. V stretnutí 31.kola TIPOS SHL zvíťazili v trinásťgólovej prestrelke na ľade HK Gladiators Trnava 7:6 po predĺžení. Góly Humenčanov zaznamenali postupne Martin Lenďák, Alexander Zekucia, Martin Krajňák, ktorý sa presadil dvakrát, Dominik Borov, Kristián Horvát, v predĺžení rozhodol Adam Stripai. Zverenci trénerskej dvojice Andrej Parfionov a Ivan Boržík sa najbližšie predstavia na svojom ľade. V stredu osemnásteho januára na ňom privítajú v tradičnom čase od 18.00 hod. Modré krídla Slovana.

Diváci videli v šlágri nedeľňajšieho 31. kola parádnu gólovú prestrelku. Tú odštartoval v prvej minúte domáci Dávid Okoličány. Humenčania odpovedali v dvanástej minúte Lenďákom, o minútu neskôr sa presadil aj Zekucia, ktorý skóroval v hre štyroch proti štyrom. Humenčania sa ale dlho z vedenia netešili. V následne presilovke štyroch proti trom totiž vyrovnal Antonov. To ešte vonkoncom z prvej tretiny všetko nebolo, keďže presilovku využil v pätnástej minúte aj Martin Krajňák. No a v ďalšej presilovke sa presadili aj domáci, konkrétne Galimov, ktorý vyrovnal na 3:3.  Gólová prestrelka pokračovala aj v druhej tretine. Hostí poslal do vedenia v 26. minúte ďalším presilovkovým gólom Dominik Borov, v 37. minúte zvyšoval Krajňák už na 5:3. Posledné slovo v druhej časti ale patrilo domácim, konkrétne Michelovi Miklíkovi, ktorý tesne pred koncom znížil na 4:5. Trnavčanom sa zásluhou Kukumberga podarilo v 42. minúte vyrovnať na 5:5, hostí ale dostal do vedenia v 45. minúte Kristián Horvát. Ani tento gól ale víťazný nebol, keďže o štyri minúty neskôr vyrovnal na 6:6 Roman Jurák. V predĺžení si nakoniec extra bod strhli na svoju stranu Humenčania. Zaslúžil sa o to Adam Stripai.

HK Gladiators Trnava – HC 19 Humenné 6:7 po predĺžení (3:3, 1:2, 2:1 – 0:1)
1. Okoličány (Jurák, Holovič), 15. Antonov (Maarnela, Miklík) pres/1, 17. Galimov (R. Kukumberg st., Antonov) pres/1, 39. Miklík (Korím), 42. R. Kukumberg st. (Miklík, Antonov), 49. Jurák (Holovič) – 12. Lenďák (Horvát, Zekucia), 13. Zekucia (Vrábeľ), 15. M. Krajňák (Horvát, Novický) pres/1, 26. Borov (Krajňák, Trandin) pres/1, 37. M. Krajňák (Safaralejev), 45. Horvát (Stripai), 63. Stripai (D. Markuš, Borov).
Vylúčení: 4:5. Presilovky: 2:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Vido, Rojík – Staššák, Danko. Divákov: 385.
HK GLADIATORS: Hollý – Korím, Rašin, M. Ejem, Schmidt, Kliment, Maarnela – Jurák, Holovič, Okoličány – Miklík, R. Kukumberg st., Antonov – Miščík, Kupka, Galimov.
HC 19: Krasanovský – Zekucia, Lenďák, Pulščák, Novický, Brincko, Stripai – Vaško, Vrábeľ, D. Markuš – Borov, M. Krajňák, Horvát – Legalin, Trandin, Safaralejev – Lačný, Frič, Thomka – Farkaš.