sobota, 27 júla, 2024
15.8 C
ÚvodSpravodajstvoPodvihorlatské správyTretia prehra v rade a strata prvého miesta

Tretia prehra v rade a strata prvého miesta
<

Hokejisti HC 19 Humenné utrpeli v treťom zápase roka 2023 tretiu prehru a prišli aj o prvé miesto v tabuľke TIPOS SHL. V tridsiatom kole prehrali na ľade TSS Group Spartak Dubnica 3:4. Ich góly strelili Martin Krajňák, Filip Vrábeľ a Dominik Borov. Humenčania budú najbližšie v hre najbližšiu stredu, kedy o 18.00 hod. privítajú Modré krídla Slovana.

Humenčania vstupovali po dvoch prehrách do zápasu v Dubnici s imperatívom víťazstva. Na koňa ich v druhej minúte dostal Martin Krajňák. Fínsky útočník Huovinen ale najskôr v desiatej minúte vyrovnal a v 33. minúte dostal dokonca TSS Group Spartak do vedenia. V 37. minúte sa o vyrovnanie postaral Filip Vrábeľ, ktorý skóroval dokonca vo vlastnom oslabení. Zaujímavý duel pokračoval aj v tretej tretine. Hneď na začiatku poslal Dubnicu do vedenia Kristín, o minútu neskôr vyrovnal v presilovke Dominik Borov. O výhre Dubnice rozhodol v 46. minúte Šimon Beták. Humenčania prišli po tejto prehre o prvé miesto v tabuľke, kde ich vystriedala Žilina.

TSS Group Spartak Dubnica – HC 19 Humenné 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
10. Huovinen (Huhtela), 33. Huovinen (Huhtela, Janík), 41. Mich. Kristín (Mikula), 46. Beták (Mich. Kristín, Haščák) – 2. Krajňák (Legalin, Borov), 37. Vrábeľ oslab/1, 42. Borov (Krajňák, Trandin) pres/1.
Vylúčení: 5:3, navyše Ťavoda (Humenné) 5+DKZ hrubosť. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Mĺkvý, Čahoj – Hájnik, Kovalčik. Divákov: 302.
TSS GROUP SPARTAK: Mat. Kristín – Hruška, Trška, Mikuš, Švec, Chatrnúch, Janík, Urban, Putala – Beták, Haščák, Mich. Kristín – Mikula, Géci, Tábi – Maniaček, Škvarek, Lunter – Huovinen, Huhtela, Korbel.
HC 19: Balogáč – Zekucia, Lenďák, Pulščák, Novický, Brincko, Ťavoda, Stripai, Farkaš – Safaralejev, Vrábeľ, Vaško – Frič, Trandin, Legalin – Horvát, Krajňák, Borov – Ragan, Markuš, Lačný.