25.8 C
ÚvodŠportMichalovské hlavybolenie trvá, tentoraz ich vyškolil Prešov

Michalovské hlavybolenie trvá, tentoraz ich vyškolil Prešov
M

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce utrpeli v zápase 28.kola Tipos Extraligy veľmi ťažkú prehru, keď na domácom ľade podľahli poslednému Prešovu hladko 0:4. Zverenci trénera Romana Stantiena budú najbližšie v hre budúci utorok, kedy ich čaká duel v Trenčíne.

Trápiaci sa Prešovčania chceli prerušiť jedenásťzápasovú sériu bez výhry u súpera a v prvej tretine ich k tomu nakopol Aurel Nauš. Ten síce najskôr nepremenil tutovku, keď ho vychytal Škorvánek, o dvadsať sekúnd na to mu ale nabil Gerlach a prešovský útočník sa už nemýlil. Ako z hororu mali Michalovčania druhú tretinu. V nej sa nevedeli dostať do hry, trápili sa v ofenzíve a ich pasivitu v defenzíve súper trestal. Najskôr skóroval Avtsin, po ňom aj Campagna, ktorý vyhnal Škorvánka z brány a jeho náhradníka Košarišťana ešte v tejto časti prekonal Ščurko. V tretej časti sa už nič podstatné nestalo, a tak sa na Zemplíne skončilo prešovské čakanie na víťazstvo vonku.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC MV Transport Prešov 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
13. Nauš (Gerlach, Girduckis), 26. Avtsin (Avtsin), 29. Campagna (Avtsin, Šimun), 36. Ščurko (Klíma)
Vylúčení: 2:2. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Snášel ml., Orolin – Stanzel, Bogdaň. Divákov: 2583.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Glazkov, Mihalčin, Hammond, Osburn, Mihalik, Štajnoch – Garreffa, Valentini, Pereskokov – Suja, Pavlovs, Puliš – Paločko, Bjalončík, Žitný – Buc, Galamboš, Vašaš.
HC MV TRASNPORT: Rabčan – Giles, Rajnoha, Khlystov, Nátny, D. Jendroľ, Turan, Sýkora, Fekiač – Nauš, Girduckis, Gerlach – Avtsin, Šimun, Campagna – Tkáč, Klíma, Ščurko – K. Jendroľ, Thomka, Žilka.