25.8 C
ÚvodŠportTesné víťazstvo nad slovenskou osemnástkou

Tesné víťazstvo nad slovenskou osemnástkou
T

Hokejisti HC 19 Humenné zvíťazili v zápase 64.kola Slovenskej hokejovej ligy nad tímom JOJ Šport SR 18 3:2 a upevnili si tak v tabuľke druhé miesto. Dva góly strelil útočník Igor Safaralejev, ktorý k tomu pridal aj jednu asistenciu, jeden gól strelil aj Filip Vaško. Zverenci trénerskej dvojice Andrij Parfionov a Ivan Boržík budú v hre aj zajtra, kedy privítajú od 18.00 hod. Považskú Bystricu.

Humenčania síce nemali ideálny štart do zápasu a viac sa v úvode hralo pred ich bránou, no aj napriek tomu sa v ôsmej minúte dostali do vedenia. O otvorenie skóre sa postaral dôrazný Filip Vaško. V druhej tretine navýšil ich vedenie v presilovke Igor Safaralejev, mladíkom sa ale podarilo vyrovnať. V druhej časti znížil Jobek, v tretej vyrovnal Maruna. V 49. minúte ale opäť v presilovke skóroval Safaralejev a tento gól už bol víťazný.

HC 19 Humenné – JOJ Šport SR 18 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
8. Vaško (Markuš, Safaralejev), 27. Safaralejev (Lenďák, Novota) pres/1, 49. Safaralejev (Lenďák, Markuš) pres/1 – 30. Jobek (Liščinský), 46. Maruna (Liščinský, Jobek).
Vylúčení: 2:6. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kocúr, Smerek – Pribula, Ordzovenský. Divákov: 347.
HC 19: Krasanovský – Jacko, Lenďák, Zekucia, Novický, Novota, Kudin, Pulščák – Safaralejev, Markuš, Vaško – Horvát, Krajňák, Borov – Legalin, Trandin, Zahradník – Ragan, Frič, Farkaš.
SR 18: Slávik – Pišoja, Královič, Beluško, Sakmár, Kupec, Šlank, Petra, Ďurina – Ridzoň, Párička, Masnica – Maruna, Jobek, Liščinský – Varga, Gron, Rohaľ – Feranec, Sobotka, Liška.