15.8 C
ÚvodŠportMichalovská Dukla pretrhla sériu prehier, vyhrala na ľade lídra!

Michalovská Dukla pretrhla sériu prehier, vyhrala na ľade lídra!
<

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce pod vedením novej trénerskej trojice pretrhli šnúru piatich prehier. Na ľade lídra súťaže HC Slovan Bratislava zvíťazili po výbornom taktickom výkone 3:2, keď sa o góly v sieti „belasých“ postarali postupne v presilovkách Patrick Zabusovs a Roman Žitný a v tretej tretine Zach Osburn. Zverenci trénera Petra Kudelku sa najbližšie predstavia v piatok, kedy o 17.30 hod. privítajú Nitru.

Prvá tretina sa niesla v dominancii domáceho Slovana. Ten už po 80. sekundách skóroval, keď Hammond za bránou stratil puk, Duke ho poslal pred ňu, kde Fominych nedal šancu Škorvánkovi. Michalovčania sa dostávali do koncovky málo, no ich šance „smrdeli“ gólmi. Najskôr mohol vyrovnať Zabusovs, ktorého strela skončila na žŕdke, v záverečnej minúte zase Paločko pri brejku dvoch na jedného minul bránu domáceho tímu. V druhej tretine sa obraz hry zmenil. Od jej úvodu dominovali Michalovčania. Vyrovnať mohol Osburn, zasiahla však lapačka Coreaua. Pri aktívnej hre hostí prichádzali fauly Slovanistov. V 27. minúte bol vylúčení Golian a v presilovke vyrovnal Zabusovs. Iba pätnásť sekúnd po vyrovnávajúcom góle fauloval aj Duke a Michalovčania boli v presilovke opäť úspešní. Glazkov vydoloval puk pri mantinely, naservíroval ho Žitnému, ktorý strelou z jednej poslal Michalovce do vedenia. O to mohli prísť pri vylúčeniach Glazkova a Hammonda, brankár Škorvánek ale odolal tak šanci Haščáka, ako aj strele Kytnára, ktorý trafil bočnú sieťku. V úvode tretej tretiny sa dopustil ďalšieho faulu Hammond a jeho vylúčenie už po deviatich sekundách potrestal Marcel Haščák. Slovan sa ale dlho z vyrovnania netešil. Už o 24. sekúnd totiž dostal hostí opäť do vedenia Zach Osburn. Na jeho gól už Slovanisti nenašli odpoveď, keď nevyužili dve presilovky a ani power-play. Michalovčania tak pretrhli sériu piatich porážok v rade a pod vedením trénera Petra Kudelku sú aj v treťom zápase stopercentní.

HC Slovan Bratislava – HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
2. Fominykh (Duke), 42. Haščák (Kallen) pres/1 – 29. Zabusovs (Glazkov, Suja) pres/1, 31. Žitný (Glazkov) pres/1, 42. Osburn (Paločko, Bjalončík).
Vylúčení: 3:5. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Novák, Rojík – Haringa, D. Konc ml. Divákov: 3827.
HC SLOVAN: Coreau – MacKenzie, Golian, Kallen, Maier, Gachulinec, Sersen, Beňo – Pecararo, Harris, Shcherbak – Fominykh, Duke, Takáč – Zigo, Kytnár, Haščák – Török, Preisinger, Šotek – Dej.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Macejko, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Mihálik – Puliš, Suja, Buc – Pereskokov, Pavlovs, Zabusovs – Žitný, Bjalončík, Paločko – Vašaš, Galamboš, Chalupa.