25.8 C
ÚvodSpravodajstvoAbovské správyTesná prehra michalovskej Dukly v Steel aréne

Tesná prehra michalovskej Dukly v Steel aréne
<

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v zápase. 50. kola Tipos extraligy v košickej Steel aréne s tamojším HC tesne 2:3. Michalovčania síce po prvej tretine viedli po góle Zabusovsa, domáci ale troma gólmi v rade otočili vývoj zápasu. Michalovčanom nepomohol ani gól Osburna v záverečnej power-play. Zverenci tréner Romana Stantiena, ktorí zaznamenali štvrtú prehru v rade, sa najbližšie predstavia doma. Na troch kráľov v piatok šiesteho januára o 18.30 hod. privítajú Slovan Bratislava.

V Steel aréne začali lepšie Michalovčania. V ôsmej minúte ešte Janus vychytal Valentiniho, na strelu Zabusovsa už ale nemal nárok. Aj v ďalších minútach prvej časti mali viac z hry hostia, keď sa ale neujali šance Bjalončíka a Vašaša, prvá tretina skončila len ich tesným vedením. To mohol navýšiť v druhej tretine Roman Žitný, jeho strela však skončila na žŕdke. Od tohto momentu prebrali iniciatívu Košičania. Tým sa podarilo vyrovnať v 28. minúte Lamperom, ktorý využil presilovku po vylúčení Bjalončíka. Domáci naplno prebrali iniciatívu zápasu a v tretej časti ju korunovali aj gólmi. Hneď po 25 sekundách ich dostal do vedenia Jaaskelainen a v 54. minúte Marek Bartánus zvýšil na 3:1. Michalovčanom už nepomohlo ani power-play, v ktorej už dokázal Osburn iba znížiť na konečných 2:3.

HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
28. Lamper (Olsson, Parshin) pres/1, 41. Jääskeläinen, 54. Bartánus (Leskinen, Pollock) – 8. Zabusovs (Valentini, Suja), 60. Osburn (Valentini, Bjalončík).
Vylúčení: 2:3. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Snášel ml., Rojík – Durmis, Riš. Divákov: 2828.
HC: Janus – Olsson, Šedivý, Romančík, Southorn, Ferenc, Novota, Bartoš – Jääskeläinen, Pollock, Leskinen – Bartánus, Slovák, Parshin – Lamper, Linet, Tybor – Rogoň, Havrila, Jokeľ.
HK DUKLA INGEMA: Košarišťan – Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Štajnoch, Mihalik, Macejko – Zabusovs, Valentini, Suja – Žitný, Bjalončík, Matú. Paločko – Vašaš, Galamboš, J. Bezúch – Stripai, Buc, Chalupa.