sobota, 27 júla, 2024
25.8 C
ÚvodSpravodajstvoŠarišské správyTatran Prešov zdolal dvojnásobného víťaza Ligy majstrov

Tatran Prešov zdolal dvojnásobného víťaza Ligy majstrov
T

Hádzanári Tatrana Prešov úspešne vstúpili do nového ročníka SEHA Gazprom ligy, keď v domácom prostredí zdolali päťnásobného víťaza tejto nadnárodnej súťaže Vardar 1961 Skopje po výsledku 27:23 (14:11). Proti dvojnásobnému víťazovi Ligy majstrov tak zaknihovali vôbec prvé víťazstvo v Tatran handball aréne a prerušili 13-zápasovú sériu výhier súpera vo vzájomných zápasoch. V rámci SEHA ligy čaká Tatran najbližšie odveta na pôde Vardaru, kde sa zverenci trénera Mareka Gernáta predstavia v piatok 10. februára o 18.00 hod.

Tatran vstúpil do zápasu dvoma gólmi, no hostia dokázali stav otočiť a najmä vďaka strelecky disponovanému Taleskemu sa dostali do trojgólového vedenia. Domáci reagovali zmenou systému a vysunutou obranou, piatimi gólmi v rade sa dostali do vedenia a na polčasovú prestávku odchádzali s trojgólovým náskokom. Hostia v druhom polčase najskôr znížili rozdiel na jediný gól, Tatran ale dokázal navýšiť skóre a vyhrával aj o päť zásahov. V závere Vardar opäť stiahol skóre na jediný gól, no v dramatickom závere si už zverenci Mareka Gernáta nenechali ujsť cenné víťazstvo. Najlepším strelcom v tíme slovenského majstra bol kapitán tímu Oliver Rábek, ktorý zaznamenal deväť presných zásahov.

SEHA – 1. kolo: Tatran Prešov – Vardar 1961 Skopje 27:23 (14:11)
Zostava a góly Tatrana:
Čupryna, Colodeti – Rábek 10/4 , Mitaľ, Khaian, Fech, Ivanovič 3, Fenár, Kravčák, Kasatkin 3, Lopez 3/1, Michalka, Davidovič 3, Gogola, Urban 5, Carapkin.
Najviac gólov súpera: Taleski 8, Georgievski a Karapalevski po 4, 7-metrové hody: 5/5 – 4/1, vylúčenia: 3:5
Priebeh: 2:0, 2:3, 3:6, 6:7, 9:7, 11:8, 13:10, 14:11, 15:12, 15:14, 18:15, 20:16, 22:17, 22:21, 24:21, 24:23, 27:23.