18.8 C
ÚvodŠportPätnásťgólové víťazstvo nad poslednou Stupavou

Pätnásťgólové víťazstvo nad poslednou Stupavou
P

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce dosiahli v sobotu tretie ligové víťazstvo v rade. V zápase štrnásteho kola MOL ligy doma zdolali posledný celok tabuľky AHT HC Tatran Stupava hladko 31:16 a posunuli sa na štvrté miesto v tabuľke. V nej sa to poriadne zamotáva, keďže cez víkend prehrala tak prvá Šaľa, ako aj druhý Most…

Zemplínčanky od úvodu nedopustili prekvapenie a od posledného tímu tabuľky okamžite gólovo odskočili. V trinástej minúte viedli 9:1. Hostky síce kontrovali piatimi gólmi v rade, Iuventa však odpovedala šesťgólovou šnúrou a v polčase viedla hladko 16:7. V druhom dejstve sa postupne dostávali na palubovku všetky hráčky, no aj tie dokázali držať vyššie gólové vedenie. Michalovčanky nakoniec zvíťazili hladko 31:16 a posunuli sa na štvrté miesto v tabuľke. „Bola to hlavne príležitosť, aby si skúsenejšie hráčky oddýchli a príležitosť pre mladé dievčatá, aby sa chytili a ukázali mi, že si zaslúžia hrať viac. V prvom rade som rád, že sme tento duel bez väčších komplikácii zvládli. Cieľom bolo rozbehnúť duel tými najskúsenejšími hráčkami a potom vytvoriť priestor pre tie, ktoré hrali doteraz menej. Po tejto stránke duel splnil to, čo sme chceli. Boli v ňom ale aj viaceré hluché pasáže, s ktorými spokojný byť nemôžem. Jasne sa ukázalo, že niektoré dievčatá potrebujú na sebe ešte tvrdšie pracovať. Musia ukázať tie herné prvky, čo ukazujú v tréningu, aj v zápasoch. To sa vo všetkých prípadoch nestalo,“ uviedol po stretnutí tréner tímu Peter Kostka.

MŠK Iuventa Michalovce – AHT HC Tatran Stupava 31:16 (16:7)
Pok. hody:
3/2 – 2/2. Vylúčené: 6 – 4, ČK: Palušová (AHT HC TATRAN – hrubý faul). Rozhodovali: V. Cibere a Richvalský. Divákov: 120.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jakubiková, Jablonská – Dvorščáková, Polievková 1, Štefaniková 3, Dmytrenková 4, Popovcová 3, Soskyda 1, Kohučová 3, Borysevyčová, Wollingerová, Kompaniecová 2/1, Klučková 9/1, Krivokapičová 6.
AHT HC TATRAN: Hanzaliková – Griffits, Bahorecová 3, Jagodičová 4/1, Kujanová, Walterová 3, Galková 2, Gašpareková, Palušová 1, Karkušová 2, Tornócziová 1, Mozoľová.