streda, 6 decembra, 2023
-1.7 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoSpišské správyPolícia ukončila vyšetrovanie obrovského požiaru, ktorý pohltil spišskonovoveský domov dôchodcov

Polícia ukončila vyšetrovanie obrovského požiaru, ktorý pohltil spišskonovoveský domov dôchodcov
<

     29. marec minulého roka bol dňom, na ktorý mnohí starčekovia, prežívajúci svoju jeseň života v domove dôchodcov v Spišskej Novej Vsi, a ich blízki len tak ľahko nezabudnú.

     Z horiacich priestorov domova dôchodcov sa podarilo evakuovať minimálne 230 ľudí, a to nielen klientov domova dôchodcov, ale aj personálu, a zachrániť im tak život doslova v hodine dvanástej.

     Požiarom došlo k zhoreniu štvrtého poschodia a strešnej konštrukcie budovy domova dôchodcov a k nebezpečenstvu ujmy na zdraví najmenej 230 ľudí, ktorí sa v čase požiaru nachádzali v budove a k spôsobeniu predbežnej majetkovej škody, ktorá bola požiarom na budove spôsobená pre mesto Spišská Nová Ves vo výške najmenej 2.300 000,-€. Našťastie, k zraneniam osôb nedošlo. 

     Po  vykonaní neodkladných úkonov a rozsiahlej obhliadke miesta bolo vyšetrovateľom odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi začaté trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia.

      Výsledkom rozsiahleho a veľmi dôkladného vyšetrovania je, že požiar vznikol presne nešpecifikovanou technickou poruchou na elektroinštalácii v podkrovných neobývaných a pre ubytovaných klientov neprístupných častí, a tento sa následne rozšíril na strešnú konštrukciu budovy, ktorej súčasti boli týmto požiarom zničené. Vzhľadom na výsledky vyšetrovania vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi začaté trestné stíhanie zastavil, pretože tento skutok nie je trestným činom a nie je dôvod na postúpenie veci.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
broken clouds
-2.7 ° C
-2.6 °
-2.7 °
93 %
2.6kmh
75 %
St
3 °
Št
1 °
Pi
1 °
So
2 °
Ne
0 °

Najnovšie správy

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: