piatok, 24 mája, 2024
18.8 C
Kosice
ÚvodKultúraPohoda opäť v shortliste European Festival Awards

Pohoda opäť v shortliste European Festival Awards
<

Festival Pohoda získal za svoje tohtoročné aktivity nomináciu na prestížnu cenu „Take a Stand Award“ v rámci European Festival Awards.

Organizátori súťaže vyzdvihli aktuálne prebiehajúcu Slovenskú Tepláreň ako aj viaceré projekty súvisiace s podporou Ukrajiny – Koncert pre Ukrajinu vo februári 2023, vystúpenia ukrajinských umelcov na tohtoročnej Pohode ako aj finančnú pomoc kampani Music Saves Ukraine, ktorej sme darovali celý výťažok zo zálohovaných fliaš na našom festivale. Podpore Ukrajiny a jej umelcov bola venovaná aj časť Festivalu proti násiliu, ktorý sme spoluorganizovali 17. novembra.

Za dôležité považujeme to, že súčasťou našej nominácie je aj zorganizovanie festivalu Slovenská Tepláreň po teroristickom útoku z 12. októbra, pri ktorom boli zavraždení Matúš Horváth a Juraj Vankulič. Do Slovenskej Teplárne sa zapojilo vyše 600 subjektov – množstvo barov, reštaurácií, kultúrnych centier, firiem či inštitúcií a vyše 350 umelcov. Slovenská Tepláreň ma za cieľ podporu a hlavne zrovnoprávnenie LGBTI+ ľudí na Slovensku.

Za dôležité považujeme to, že súčasťou našej nominácie je aj zorganizovanie festivalu Slovenská Tepláreň po teroristickom útoku z 12. októbra, pri ktorom boli zavraždení Matúš Horváth a Juraj Vankulič. Do Slovenskej Teplárne sa zapojilo vyše 600 subjektov – množstvo barov, reštaurácií, kultúrnych centier, firiem či inštitúcií a vyše 350 umelcov. Slovenská Tepláreň ma za cieľ podporu a hlavne zrovnoprávnenie LGBTI+ ľudí na Slovensku.

„Táto nominácia je pre nás cťou. Vážime si, v akej sme sa ocitli spoločnosti. Veríme, že tentoraz ju ale nepremeníme a držíme palce iniciatíve Music Saves Ukraine, ktorá je taktiež nominovaná. Pred pár dňami som sa vrátil z Ukrajiny a na vlastné oči som videl, ako táto aktivita reálne pomáha ľuďom v tejto krajine,“ hovorí o nominácii šéf festivalu pohoda Michal Kaščák.

Ocenenie Take a Stand má za úlohu zvýšiť povedomie o sociálnej angažovanosti v európskom hudobnom a kreatívnom sektore. V tomto roku je spolu s Pohodou nominovaných päť festivalov, okrem iného aj Atlas Festival, s ktorým sme hrdo spolupracovali na organizácii projektu Music Saves Ukraine. Vlad Yaremchuk z festivalu Atlas je zároveň nominovaný v kategórii The Award for Excellence and Passion. Vladovi i Atlasu úprimne prajeme absolútne zaslúžené víťazstvo v oboch nomináciách.

Zároveň nás teší, že v shortliste kategórie Best Indoor Festival je medzi desiatimi najlepšími aj slovenský showcaseový festival SHARPE. Jedna z kategórií, ktorá sa nepriamo týka aj Pohody 2023, je Newcomer of the Year, ktorá oceňuje najlepšie mladé európske hudobné talenty. Medzi nominovanými sú britské kapely WetLeg a YardAct, ktoré vystúpia na budúcoročnom festivale Pohoda.

Mená víťazov vyhlásia 18. januára 2023 počas slávnostného galavečera v rámci showcaseového festivalu ESNS v holandskom Groningene. Na festival sa opäť chystáme spolu s tímom festivalu SHARPE a slovenskými kapelami, ktoré tam vystúpia.

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
20.4 ° C
22 °
19.3 °
58 %
5.1kmh
0 %
Pi
19 °
So
24 °
Ne
23 °
Po
24 °
Ut
22 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: