25.8 C
ÚvodŠportPo sobote vzdialenejší od nadstavby o titul

Po sobote vzdialenejší od nadstavby o titul
<

Devätnástym kolom odštartovala cez víkend jarná časť najvyššej futbalovej Fortuna ligy. Tak ako sa predpokladalo, prvé jarné kolo veľa naznačilo o tom, kto by mohol po zostávajúcich troch kolách hrať v nadstavbe o titul a kto bude hrať v nadstavbe o záchranu.

Žiaľ, jediný účastník najvyššej futbalovej ligy z východu Slovenska MFK Zemplín Michalovce je po prehre v Ružomberku (0:1) bližšie k nadstavbe o záchranu, ktorú by si zahral druhýkrát v rade a štvrtýkrát v histórii. Podotýkame, že Michalovčania hrali v nadstavbe o titul doteraz iba dvakrát a to v sezónach 2018/19 a 2019/20.

Strata štyroch bodov

Kým po jesennej časti strácali Michalovčania na prvú šestku iba jediný bod, aktuálne ich od šiesteho MŠK Žilina delia už štyri body. Žilinčania totiž zvládli prvý jarný súboj, v ktorom zdolali Skalicu 1:0. Zabodoval aj siedmy MFK Dukla Banská Bystrica, ktorý porazil Trenčín 3:0 a na Žilinu stále stráca jeden bod. Po jeseni je známe, že nadstavbu o titul si určite zahrá prvá trojica v tabuľke v aktuálnom poradí ŠK Slovan Bratislava, FK DAC Dunajská Streda a FC Spartak Trnava. Blízko k tomu sú aj FK Železiarne Podbrezová, ktorý má na siedmu Banskú Bystricu náskok pred poslednými troma kolami šesť bodov a aj piaty Ružomberok, ktorý má na FK Dukla náskok troch bodov. Ôsme Michalovce už na tieto tímy strácajú deväť respektíve šesť bodov a pred poslednými troma kolami základnej časti nemajú všetko vo svojich rukách ani v prípade víťazstiev nad Dunajskou Stredou (sobota 18. február o 15.00 hod.), v Podbrezovej (piatok 24. február o 17.30 hod.) a doma nad Zlatými Moravcami (sobota 4. marec o 16.30 hod.).

Michalovčania boli v ofenzíve v sobotu jaloví. Jedinú vážnu šancu mal ešte za bezgólového stavu Brain Peňa, ktorý netrafil odkrytú bránku (foto: mfk Zemplín – Róbert Andrejov).

Michalovčania začali v sobotu pod Čebraťom lepšie. Domácich nepúšťali prakticky do ničoho a sami mohli otvoriť skóre. Po Janošikovej prihrávke ale Peňa minul odkrytú bránu. Po pol hodine sa v ofenzíve začali presadzovať viac domáci. Skórovať mohol Gerec, ktorý opečiatkoval žrď a neujala sa ani strela Bobčeka. V 39. minúte si nerozumel obranca Čeklič s brankárom Szárazom a Tomáš Bobček otvoril do opustenej bránky skóre duelu. V druhom dejstve sa na ťažkom teréne viac bojovalo ako hralo. Ružomberčania držali hostí na dištanc a zápas nakoniec doviedli do víťazného konca. „Rozhodli dve veci do prestávky, že sme nedotiahli naše veľmi dobré situácie do zakončenia, resp. do gólu. Tam to bolo dosť situácií, ktoré mali skončiť minimálne strelou na bránu. Lenže vo finálnej fáze sme boli nekvalitní. A potom to bol polovlastný gól, tak by som to nazval. Sami sme ho ponúkli súperovi. Druhý polčas bol viac-menej o prerušovaná hry, o váľaní sa. Neviem, či čistého času sa hralo desať minút. Samozrejme, chceli sme si niečo odviesť, ale nedali sme gól a inkasovali sme,“ uviedol pre stránku klubu tréner MFK Zemplín Norbert Hrnčár.

Výsledky 19. Kola Fortuna ligy: MFK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 3:0, FC ViOn Zlaté Moravce -FK Železiarne Podbrezová 1:1, MŠK Žilina – MFK Skalica 3:0, MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FC Spartak Trnava 1:2, MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 1:0, FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 1:1.