Kosice
ÚvodŠportPätnásti statoční s troma cennými bodmi

Pätnásti statoční s troma cennými bodmi
<

Hokejisti HC 19 Humenné sa aj napriek chorobám a zraneniam držia v Tipos SHL na víťaznej vlne. Zverenci trénerskej dvojice Andrij Parfionov a Ivan Boržík zvíťazili v nedeľňajšej dohrávke 28.kola v Považskej Bystrici 5:4 a upevnili si tak druhé miesto v tabuľke. Tri cenné body dosiahli aj napriek tomu, že na Považie cestovali iba s pätnástimi korčuliarmi. Hetrikom sa blysol ruský útočník Andrej Legalin, ktorý strelil aj rozhodujúci piaty gól z trestného strieľania, po jednom góle pridali aj Dominik Borov a Jegor Kudin.

Dohrávka 28.kola priniesla poriadnu gólovú prestrelku. Do vedenia išli Považania, keď Jakub Cíger potrestal v tretej minúte vylúčenie Záhradníka. Odpoveď „levov“ prišla v ôsmej minúte taktiež z presilovky. Úspešný v nej bol Andrej Legalin. Domáci ale išli opäť do vedenia, keď na začiatku desiatej minúty skóroval Jakub Rufati. Gólová prestrelka pokračovala v prvej tretine aj v ďalších minútach. V sedemnástej vyrovnal na 2:2 opäť z presilovky Dominik Borov, domáci Patrik Lušňák ale taktiež z presilovky upravil dve sekundy pred koncom tretiny na 3:2. Humenčania sa ale nevzdávali. V druhej tretine vyrovnal Legalin a v 43. minúte ich poslal do vedenia Jegor Kudin. V 50. minúte vyrovnal Patrik Lušňák, čo ale domácim na body nestačilo. V 56. minúte totiž bolo po faule Ďurkecha nariadené trestné strieľanie, ktoré premenil Andrej Legalin a pečatil ním nielen tri body, ale aj svoj prvý humenský hetrik.

HK 95 Považská Bystrica – HC 19 Humenné 4:5 (3:2, 0:1, 1:2)