25.8 C
ÚvodŠportChorobou zdecimované Michalovce podľahli posledným Liptákom

Chorobou zdecimované Michalovce podľahli posledným Liptákom
<

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v zápase 42.kola Tipos extraligy s MHK Liptovský Mikuláš 1:2 a prepadli sa až na ôsme miesto v tabuľke. Ich jediný gól strelil Patriks Zabusovs. Zverenci trénera Petra Kudelku odohrajú v základnej časti ešte tri zápasy. Už v utorok ich čaká dohrávka 41.kola v Trenčíne, následne sa predstavia v piatok v Nových Zámkoch, no a základnú časť ukončia v nedeľu piateho marca domácim zápasom s Popradom.

Viacerí Michalovčania nastúpili na duel s Mikulášom so sebazaprením a možno aj preto boli hostia v prvej časti opticky lepším tímom. Viac šancí ale mali domáci, ktorí mohli skórovať už vo štvrtej minúte, keď sa Galamboš predral až pred brankára Valenta. Na druhej strane Škorvánek vychytal Saariho. Prvá tretina priniesla aj rad nepresností. V šestnástej minúte unikol obrane hostí Garreffa, mieril však iba do lapačky Valenta. V devätnástej minúte už ale domáci skórovali. Krásnu kombinačnú akciu začal Suja, ktorý vysunul Pereskokova, ten nabil Zabusovsi a bolo 1:0. V úvode druhej časti hostia nič nevyťažili z vylúčení Cibáka a Chalupu. Najväčšiu šancu si paradoxne vypracovali v hre piatich proti piatim, Šmida ale mieril len do hornej žŕdky. Tyčka zvonila v 32. minúte aj na druhej strane, mieril do nej Samuel Chalupa. V 35. minúte prišlo k vyrovnaniu, keď z uhla napálil puk na michalovskú bránu Filip Mezovský. V úvode tretej tretiny urobil hrúbku Michalčin, Kuru ale v sľubnej šanci mieril len do Škorvánka. Michalovčania na druhej strane nevyužili presilovku piatich proti štyrom, rovnako pochodili aj hostia pri vylúčení Vašaša. Liptáci ale predsa vyťažili z prevahy druhý gól. V 55. minúte tečoval strelu Venteleho do siete Martins Karsums. Domáci síce v závere odvolali brankára, do čistej gólovej šance sa ale nedostali a Liptákom tak podľahli doma aj druhýkrát v sezóne.

HK Dukla Ingema Michaalovce – MHK 32 Liptovský Mikuláš 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
19. Zabusovs (Pereskokov, Suja) – 35. Mezovský (Uhrík), 55. Karsums (Ventelä, Mezovský).
Vylúčení: 4:2. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Orolin, Goga – Synek, Bogdaň. Divákov: 2251.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Glazkov, Cibák, Hammond, Osburn, Mihálik, Michalčin – Zabusovs, Suja, Pereskokov – Paločko, Galamboš, Macejko – Garreffa, Bjalončík, Žitný – Okoličány, Chalupa, Vašaš.
MHK 32: Valent – – Ventelä, Mezovský, Diakov, Bokroš, Hudec, Novajovský, Braun – Handlovský, Walega, Karsums – Kuru, Saari, Kriška (C) – Uhrík, Vähätalo, Michalík – Štrauch, Šmída, Vankúš.