Kosice
ÚvodŠportNa úvod jari prehra u lídra

Na úvod jari prehra u lídra
<

Futbalisti FK Humenné neuspeli v prvom jarnom osemnástom kole druhej najvyššej súťaže, keď prehrali na pôde lídra súťaže FC Tatran Prešov 0:2. Zverenci trénera Jozefa Kukulského sa vonku predstavia aj v nasledujúcom kole, kedy ich čaká budúci víkend súboj v Žiari nad Hronom.

Hosťom sa darilo odolávať lídrovi súťaže prakticky celú prvú polovicu prvého dejstva. Prešovčania sa do šancí začali dostávať až po dvadsiatej minúte a hneď aj gólovo udreli. V 23. minúte fauloval Cyril Vasiľ v pokutovom území Sokola a Jozef Dolný bezpečne premenil pokutový kop. Humenčania sa potom začali dostávať aj do útočných akcií a jednu mohol premeniť na gól Diamé, ktorý ale trestuhodne prestrelil. Do druhého polčasu poslal humenský tréner Jozef Kukulský dvoch čerstvých hráčov, tí sa ale ani nestihli obzrieť na trávniku a prehrávali 0:2. Opäť v tom mal prsty Cyril Vasiľ, ktorý si tentoraz dal vlastný gól. Od tohto momentu prebrali opraty zápasu definitívne do rúk hráči Tatrana a nebyť brankára Slávika, mohlo byť ich víťazstvo ešte razantnejšie.

FC Tatran Prešov – FK Humenné 2:0 (1:0)