25.8 C
ÚvodŠportLevy premohli gladiátorov

Levy premohli gladiátorov
<

Hokejisti HC 19 Humenné uhájili v stretnutí 42.kola Tipos Slovenskej hokejovej ligy druhú priečku v tabuľke. Na svojom ľade zdolali tretí HK Gladiators Trnava 5:2 a upevnili si tak druhú pozíciu v tabuľke, keď na lídra zo Žiliny strácajú štyri body. O góly v sieti „gladiátorov“ sa postarali postupne Miroslav Novota, Dominik Borov, Martin Krajňák, Alexander Zekucia a Andrej Legalin. Zverenci trénerskej dvojica Andrij Parfionov a Ivan Boržík bude v hre najbližšie v nedeľu, kedy ich v Považskej Bystrici čaká dohrávaný duel 28.kola.

Humenčania nastúpili bez siedmych hráčov zostava, iba so šestnástimi korčuliarmi. Aj napriek tomu mali raketový štart do zápasu Po 66. sekundách hry sa presadil obranca Miroslav Novota, pre ktorého to bol prvý seniorský gól a vo štvrtej minúte zvýšil ich vedenie Dominik Borov. Trnavčania sa vrátili do zápasu v druhej tretine po presnej strele Dávida Schmidta, v úvode tretej časti vyrovnal Jakub Ružek. Domácich za troma bodmi znova nasmeroval v 48.minúte presilovkovým gólom Martin Krajňák, o tri minúty neskôr skóroval aj Alexander Zekucia. O ďalšie tri minúty pečatil humenské víťazstvo Andrej Legalin.

HC 19 Humenné – HK Gladiators Trnava 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
2. Novota (Krajňák, Frič), 5. Borov (Krajňák, Novota), 48. Krajňák (Horvát, Ragan) pres/1, 51. Zekucia (Trandin, Zahradník), 54. Legalin (Kudin, Trandin) – 27. Schmidt (Miščík, Ružek), 41. Ružek (Kukumberg, Kliment). Rozhodovali: Jobbágy, Tornay – Pribula, Beniač; vylúčení: 4:4; presilovky: 1:0; oslabenia: 0:0; 607 divákov.
HC 19: Durný – Jacko, Ťavoda, Novota, Novický, Zekucia, Kudin – Frič, Trandin, Legalin – Borov, Krajňák, Horvát – Zahradník, Pulščák, Ragan – Farkaš
HK GLADIATORS: Hollý – Korím, Čížek, Ejem, Schmidt, Kliment, Hamid – Jurák, Holovič, Galimov – Miklík, Kukumberg, Dvonč – Miščík, Kupka, Ružek – Urban, Tóth, Moncman