pondelok, 15 apríla, 2024
20.3 C
Kosice
ÚvodKultúraMusím prísť na východ!

Musím prísť na východ!
M

Alžbeta Ferencová alias Iveta z Trebišova

Vyrastala v Prešove, no svoje sny si plní na západe. V minulosti sa zúčastnila súťaže Miss Universe SR, hrala v seriáli Panelák a účinkovala v televíznej show Koleso šťastia. Je úspešnou speváčkou, ktorá pôsobí pod umeleckým menom Zea. Do povedomia Slovákov sa dostala prostredníctvom nového televízneho seriálu Iveta, v ktorom hrá hlavnú postavu. Slovenská televízna herečka, tanečnica, speváčka a modelka Alžbeta Ferencová exkluzívne pre Podvihorlatské noviny.

Pred istým časom som bola na jednom podujatí, kde si známy režisér, František Fenič, rodák od Prešova, preberal významné ocenenie a v ďakovnej reči povedal „Svoje srdce si nosím v kufri.“ Tým srdcom myslel Prešov, Nižnú Šebastovú, kde prežil svoje detstvo. Aké bolo vaše detstvo? Máte čas chodiť na východ Slovenska?
Nakoľko žijem v Prahe a Prešov je ďaleko, navštevujem ho zriedka. Vraciam sa sem asi trikrát ročne za rodinou. Ako dieťa som milovala Prešov, navštevovala som tu základnú a strednú školu. Rada spomínam na prechádzky po Hlavnej ulici s kamarátkami.

Kde vás môžeme okrem seriálu Iveta vidieť?
V rámci televízie ma diváci môžu vidieť v seriáli Iveta a v rôznych televíznych programoch TV JOJ. Teraz je to viac o Česku a o pracovných cestách po krajine. Takisto mávam koncerty a veľké tanečné workshopy v Prahe.

Seriálová Iveta je tvrdohlavá, nedáva si servítku pred ústa a nepohrdne ani alkoholom. Do akej miery sa stotožňujete s postavou, ktorú stvárňujete?
Alkohol nemám v obľube. Nepohrdnem však pohárom dobrého vína alebo panákom kvalitnej domácej pálenky. Tvrdohlavá tiež nie som. S Ivetou mám spoločnú živelnosť a temperament. Obidve nenávidíme klamstvo.


Iveta sa na obrazovkách objavuje vo vyťahaných flanelových košeliach, vy však máte iný štýl. V čom sa cítite najlepšie?
Flanelka je moja srdcovka, kedysi som nosievala flanelové košele bežne.
V letných mesiacoch však dávam zelenú šatám. Obľubujem vysoké čižmy a kvalitné lodičky. Milujem roláky, to je moja rovnošata.

V minulosti ste sa vyjadrili, že sa cítite byť viac tanečníčkou a speváčkou, než herečkou. Zmenilo sa to postavou Ivety?
Nezmenilo sa to. Iveta bola o šťastí a náhode, že mi tá rola sadla. Na status herečky by mi museli prísť ďalšie ponuky, aby som si to dokázala aj sama pred sebou obhájiť. Stále sa cítim byť viac speváčkou a tanečníčkou.

Po odvysielaní sa medzi divákmi východného Slovenska objavila kritika na spôsob vyobrazenia života v meste Trebišov. Ako vnímate kritiku?
Spočiatku ma to mrzelo. Dúfam, že sa diváci s odstupom času nehnevajú a chápu, že nešlo o vyobrazenie života v konkrétnom meste. Je to filmová realita, ktorá nie je založená na faktoch. Zároveň si myslím, že trocha pravdy však na tom seriáli je. Ľudia by si to mali priznať a buď sa na tom zasmiať alebo s tou situáciou niečo robiť.

Navštívili ste niekedy Trebišov?
Trebišov som navštívila ako malá, v ostatných rokoch nie. Mám odtiaľ troch dobrých kamarátov, s ktorými som žila v Bratislave. Trebišov teda poznám z ich rozprávania.

Máte informácie, aká je sledovanosť seriálu na východe?
Každý týždeň dostávame z televízie informácie o sledovanosti. Iveta je už päť týždňov number one. Prvé časti to bolo okolo milióna a posledné štyri časti okolo osemstotisíc divákov. Teším sa, že si seriál našiel svojich priaznivcov. Vnímam, že seriál baví viac divákov západného a stredného Slovenska, takže musím prísť domov na východ a zistiť, ako to je u nás.

Ako vyzerá váš rodinný život? Máte priateľa?
Mojím priateľom je český hudobník Paulie Garand, ktorý je na scéne už príliš dlho. Pár tvoríme štyri roky. Vždy som si myslela, že v tomto veku budem mať rodinu. Moje plány prekazila korona, ktorá mi ukradla tri najproduktívnejšie roky môjho života. Snažím sa to dobehnúť a nejaký čas ešte venovať kariére, takisto chcem vydať album. Dieťatku by som sa však vôbec nebránila.

Chcete niečo odkázať našim čitateľom?
Želám si, aby si diváci nebrali podrobnosti z filmu príliš osobne. A samozrejme, východ je najlepší!

Lucia Pavlisková

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
21 ° C
22.5 °
20.3 °
53 %
1.5kmh
0 %
Po
21 °
Ut
13 °
St
11 °
Št
9 °
Pi
11 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: