sobota, 27 júla, 2024
25.8 C
ÚvodŠportMFK Zemplín prehral s Dunajskou Stredou a na jar je stále bez bodu i...

MFK Zemplín prehral s Dunajskou Stredou a na jar je stále bez bodu i gólu
<

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce nebodovali ani v druhom zápase jarnej časti. V súboji dvadsiateho kola nestačili na domácom trávniku na FK DAC 1904 Dunajská Streda, ktorému podľahli 0:2. Zverenci trénera Norberta Hrnčára sa najbližšie predstavia budúci piatok na pôde Pobrezovej a základnú časť ukončia v sobotu 4.marca domácim zápasom so Zlatými Moravcami.

Druhý tím tabuľky prišiel do Michaloviec bez zraneného kanoniera Krstoviča, no s cieľom nestratiť trojbodové manko na lídra súťaže. A tomu prispôsobil aj výkon na Zemplíne, keďže v prvom polčase bol dominantnejším tímom. Domáci sa spoliehali predovšetkým na rýchle kontry a po jednej z nich mohol udrieť mladučký Záhradník, ktorý ale netrafil milimetrovú Peňovu prihrávku. V dvadsiatej minúte mali prvú veľkú šancu hostia, Száraz sa vyznamenal pri strele Blackmana. Michalovský brankár sa vyznamenal aj pri strele Niarchosa o tri minúty neskôr a takisto aj v 27. minúte pri strele Brunettiho. Po pol hodine hry ale už bol bezmocný pri koncovke Kalmára. Michalovčania boli vpredu pasívni, paradoxne ale mohli vyrovnať krátko pred koncom polčasu, Marcinovu hlavičku vytlačil obranca Kružliak.

Na nepriaznivý stav reagoval domáci tréner cez polčas dvojitým striedaním a Slebodník s Kanuom rozhýbali dovtedy statickú michalovskú ofenzívu. A keď sa k tomu pridali aj stále aktívni hostia, diváci videli v druhom dejstve rýchly futbal hore – dole. V 54. minúte Majranovič vykopol strelu Andzouana, o päť minút neskôr zasiahol Száraz pri prieniku Niarchosa. Od hodiny hry sa dostávali dopredu čoraz viac domáci. V 63. minúte mal tutovku na kopačke Marcin, prekopol ale bránu súpera. O minútu neskôr spálili Michalovčania ešte väčšiu šancu. Najskôr Kanu strelil do vybiehajúceho Petráša a po ňom Slebodník netrafil odkrytú bránu. Tretiu veľkú šancu mal pred koncom opäť Matúš Marcin, opäť ale v dobrej pozícii prekopol bránu. V nadstavenom čase nevyšla domácim štandardka, Dunajská Streda sa dostala do kontry a Nebyla definitívne rozhodol – 0:2.

MFK Zemplín Michalovce – FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:2 (0:1)