Kosice
ÚvodŠportHistorické semifinále Iuventy Michalovce

Historické semifinále Iuventy Michalovce
<

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sú v semifinále EHF Európskeho pohára! Zverenky trénera Petra Kostku síce v odvetnom štvrťfinálovom stretnutí prehrali na pôde poľského Eurobud JKS Jaroslaw 25:29, no na postup im bohato stačila domáca výhry 37:25 z prvého zápasu.

Michalovčanky nevstúpili do duelu ideálne a v dvanástej minúte prehrávali 1:9. Následne sa trochu otrepali a znížili dokonca na 7:12, záver prvého polčasu ale patril opäť Poľkám, ktoré navýšili sov je vedenie na osem gólov (16:8). O všetkom rozhodol začiatok druhého dejstva, v ktorom Michalovčanky štyrikrát v rade skórovali a definitívne tak zlomili všetky nádeje Jaroslawu na postup do semifinále. Zápas napokon prehrali 25:29, no nič to nezmenilo na to, že sú semifinalistkami pohára.

Eurobud JKS Jaroslaw – MŠK Iuventa Michalovce 29:25 (16:8)
Prvý zápas: 25:37
Pok. hody:
3/3 – 2/2. Vylúčené: 2 – 4. Rozhodovali: Maia a Nunes (obaja Portugalsko). Divákov: