streda, 24 júla, 2024
21.9 C
Kosice
ÚvodSpravodajstvoLekár chcel v Košiciach podrezať hrdlo svojej šéfke. Polícia ho obvinila.

Lekár chcel v Košiciach podrezať hrdlo svojej šéfke. Polícia ho obvinila.
L

Z prečinu nebezpečného vyhrážania obvinila polícia 37-ročnēho lekára, ktorý pracovne pôsobí v košickej univerzitnej nemocnici a na lekárskej fakulte. Vyhrážky mali smerovať voči jeho nadriadenej.

Okresný súd Košice II minulý týždeň vyhovel návrhu prokurátora na vzatie obvineného do väzby. „Obvinenému MUDr. Š. S., PhD. bolo dňa 14. februára vznesené obvinenie pre prečin nebezpečného vyhrážania,“ potvrdila hovorkyňa Krajskej prokuratúry v Košiciach Jarmila Janová.

Muž sa mal vyhrážať zabitím svojej nadriadenej prostredníctvom SMS správ, ktoré 10. februára zaslal svojej kolegyni. V čase skutku bol pritom držiteľom strelných zbraní.

Hovorkyňa košickej Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura Monika Krišková uviedla, že nemocnica aktuálne nemá od orgánov činných v trestnom konaní žiadne informácie k tomuto prípadu. „Univerzitná nemocnica L. Pasteura bude plne súčinná pri riešení prípadov, ktorými sa zaoberajú orgány činné v trestnom konaní, reagovala.

Ani vedenie Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach zatiaľ nedostalo od polície informáciu o trestnom stíhaní pracovníka. „Počkáme na výsledky vyšetrovania a následne budeme konať v zmysle platných právnych predpisov a nášho etického kódexu,“ uviedla hovorkyňa fakulty Jaroslava Oravcová.

ZDROJ: Polícia

Podobné články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Kosice
clear sky
21.9 ° C
22.3 °
21.3 °
68 %
6.2kmh
0 %
St
21 °
Št
24 °
Pi
27 °
So
30 °
Ne
34 °

Najnovšie správy

Zdravie, krása, energia

Čierne skládky

Lipová alej Kniežaťa Laborca

Posledné komentáre

%d blogerom sa páči toto: