15.8 C
ÚvodŠportHistorický postup!

Historický postup!
H

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sú vo štvrťfinále EHF Európskeho pohára! V druhom osemfinálovom zápase síce remizovali doma s poľským KPR Gminy Kobierzyce 25:25, aj tento výsledok im ale po výhre 22:20 z prvého zápasu stačil na postup.

Michalovčanky mali podobne ako v Poľsku vynikajúci úvod. Po góle brankárky Almeidovej do opustenej bránky viedli v šiestej minúte 5:1 a lavička KPR Gminy si zobrala oddychový čas. Ten pomohol, keďže Kobierzyce kontrovali troma gólmi v rade a od tohto momentu to bola naháňačka o každý jeden gól. Každý chvíľu bral opraty zápasu do svojich rúk. V prvom polčase bola ustavične vo vedení Iuventa, ktorá viackrát vyhrávala aj o tri góly (8:5, 9:6, 10:7, 11:8). Poľky v závere polčasu využili presilovku a stiahli náskok na jeden gól a takýmto rozdielom skončil aj prvý polčas (12:11). V druhom hneď v úvode dostala po treťom vylúčení červenú kartu pilierka obrany Kompaniecová, čo bol škrt cez rozpočet domáceho trénera Petra Kostku. Našťastie, jeho zverenky dokázali odpovedať na každý gólový der poľského tímu. Ten sa v druhom dejstve viackrát dostal do jednogólového vedenia, dvojgólové manko z prvého zápasu ale ani raz nestiahol. V zápase sa nakoniec zrodila remíza 25:25, ktorá znamená historický postup Michalovčaniek medzi osem najlepších…

MŠK Iuventa Michalovce – KPR Gminy Kobierzyce 25:25 (12:11)
Prvý zápas 22:20
Pok. hody:
5/4 – 9/5. Vylúčené: 6 – 8, ČK: Kompaniecová – Buklarewic (obe tri vylúčenia). Rozhodovali: Bosniak a Marič (obaja Bosna a Hercegovina). Divákov: 1500.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Dvorščáková 9/2, Polievková 1, Štefaniková 2, Dmytrenková, Popovcová 2, Soskyda, Kohučová, Borysevyčová, Wollingerová 7/2, Kompaniecová 1, Klučková, Krivokapič 3.
KPR GMINY: Kowalczyk, Cygan – Olek 3, Kucharska, Tomczyk, Buklarewicz 3/1, Janas 3, Wazna, Koziol, Wiertelak 2, Domagalska, Despodovská 2/1, Shupyk 6, Wicik 2, Macedo 4/2, Chojnacka.